Kā izvēlēties mobilo gaisa kondicionieri?

Mobilais kondicionieris ir viegls un populārs risinājums, kas palīdz kontrolēt gaisa temperatūru telpā, īpaši, kad ātri jānovērš paaugstināta temperatūra telpās, piemēram, dedzīgas vasaras laikā. Mobilie ir viegli pārvietojami (uz ritenīšiem) viena bloka kondicionieri, kas ietver sevī dzesēšanas iekārtu, ventilatoru un vadības elektroniku. Pateicoties tā konstrukcijai, mobilo kondicionieri var izmantot arī dzīvokļa istabās un pēc vēlēšanas pārvietot to, piemēram, aizvest uz lauku māju.

Kad ir nepieciešams mobilais kondicionieris?

Svarīgākā mobilā kondicioniera priekšrocība ir tā ļoti vienkārša uzstādīšana (nav nepieciešama speciāla montāža). Izvēlieties kondicioniera uzstādīšanai piemērotu vietu ar ērtu piekļuvi elektrības slēdzim. Uzstādiet gaisa izmešanas vadu (šļūteni), tā lai gaiss tiktu izvadīts pa logu, gadījumā, ja kondicionieris tiks darbināts dzesēšanas režīmā. Tādejādi, ja Jūs dzīvojat izīrētā dzīvoklī un Jums nepieciešams gaisa kondicionieris vairākās telpās dažādā laika posmā, vai Jūs vienkārši vēlaties ieekonomēt klasiska kondicioniera uzstādīšanā, mobilais kondicionieris būs vislabākā izvēle. Šāds kondicionieris spēs lieliski veldzēt!

Ar ko atšķiras mobilie kondicionieri

Pirmkārt, ar veiktspēju un telpas platībām, kuras tas spēj apstrādāt.

Tiek uzskatīts, ka 1 m2 efektīvai dzesēšanai ir nepieciešams 1 kW jaudas.

Tādejādi lielākā daļa no pārdošanā esošajiem mobilajiem kondicionieriem ir piemēroti telpām ar platību 15 – 30 m2. Lomu spēlē arī gaisa daudzums, kas iziet cauri kondicionierim, taču svarīgākais parametrs ir dzesēšanas jaudas apjoms. Mobilais gaisa kondicionieris parasti ir aprīkots ar šļūteni (gaisa izmešanas vads), kura tiek izvadīta ārpus telpas un caur šļūteni tiek izpūsts karsts gaiss, bet aukstais gaiss pūš no ierīces priekšējā režģa atdzesējamajā telpā.

Bieži vien mobilie kondicionieri ne tikai atdzesē, bet arī savāc mitrumu. Jaunākie modeļi pat efektīvi sasilda gaisu telpā, var automātiski uzturēt vēlamo temperatūru un pat automātiski izslēgties. Mobilie kondicionieri nopērkami gan ar dzesēšanas, gan ar dzesēšanas un sildīšanas funkciju. Interesants risinājums ir viena bloka kondicionieris ar diviem lokaniem gaisa izmešanas vadiem.

Sastopami kondicioniera modeļi arī bez gaisa izmešanas vadiem (bez šļūtenes). Dzesēšanas efekts tiek panākts ar ledus vai ūdens iztvaikošanu no ūdens konteinera. Iekārta atšķiras no parastajiem mobilajiem kondicionieriem ar to, ka lielākoties nodrošina gaisa mitrināšanu un attīrīšanu, kas uzlabo vidi iekštelpās.

Ekspluatācijas nosacījumi

  1. Uzstādiet mobilo kondicionieri attālumā ne mazāk kā 30 cm no sienas – tā tas darbosies efektīvāk.
  2. Uzstādot iekārtu, pārliecinieties, lai caurule būtu droši nostiprināta un nelaistu cauri gaisu. Citādā gadījumā kondicioniera efektivitāte līdzināsies nullei.
  3. Neaizmirstiet likvidēt uzkrāto kondensātu no specializētā konteinera. Pārpildīts kondicionieris nedarbosies.
  4. Bieži kondicionieri sausina gaisu, kas padara sausu cilvēka ādu un gļotādas, tāpēc lai justos labi, sekojiet līdz mitruma līmenim gaisā un nepieciešamības gadījumā parūpējieties par papildu gaisa mitrināšanu.
  5. Periodiski tīriet vai mainiet gaisa filtrus, kas uzstādīti kondicionierī.