Mūsdienās televizora skatīšanās ir izklaide visai ģimenei. Televizori spēj nodrošināt saturu vienlaicīgi gan ar modernu attēlu veidošanu, gan augstākās kvalitātes skaņas tehnoloģijām. Jau sen televizoru izmanto kā plaša spektra izklaides centru – gan filmām, mūzikai, video, spēlēm, sociālajiem portāliem, internetam, zvaniem un sarunām. Šajā rakstā mēs pastāstīsim, kādus aksesuārus var piemeklēt Jūsu televizoram, lai padarītu to izmantošanu vēl ērtāku un aizraujošāku.

 1. TV kronšteini

  Ir labākais veids kā integrēt interjerā televizoru un piestiprināt to pie sienas vai griestiem. Pastāv vairāki standarti (VESA), kuriem atbilst televizors un tam paredzētais kronšteins (stiprinājums). To standarti (apzīmējumi) ir ļoti elementāri – horizontāls un vertikāls attālums starp piekarināšanas vietām. Piemēram, populārs kronšteina standarts ir 200x200 un nozīmē, ka attālums starp piekarināšanas vietām ir 200 mm. Pastāv kronšteini, kas paredzēti tikai vienam standartam vai arī piemēroti vairākiem.

  tv kronšteins

  Piemeklējot kronšteinu ir jāņem vērā TV svars, obligāti pārliecinieties, ka kronšteins spēs izturēt slodzi.

  Svarīgākā kronšteina īpašība – iespēja mainīt skatīšanas leņķi un pagriezt televizoru uz kādu no abām pusēm. Parasti pagrieziena kronšteini ir piemēroti mazāka izmēra televizoriem, taču fiksētie kronšteini – ļoti lieliem un smagiem televizoriem.

 2. smart-tv
 3. Smart-TV konsoles un multimediju atskaņotāji

  Ja Jūsu televizors neatbalsta pieslēgumu Internetam, tad atsevišķi pieslēdzama Smart-TV konsole spēs pārvērst Jūsu TV gudrajā izklaides centrā. Šīs ierīces ir kompaktas un tiek pieslēgtas ar interneta savienojumu (Wi-Fi). Ar konsoles palīdzību Jūs spēsiet skatīties tiešsaistes (on-line) televīziju, videoklipus Youtube, klausīties on-line radio, lietot tiešsaisti tieši televizorā un daudz ko citu. Gudrā konsole atskaņos video no datu nesējiem un ierakstīt interesantas televīzijas pārraides flash diskā vai cietajā diskā. Gadījumā, ja konsole darbojas uz Android sistēmas, Jūs varēsiet instalēt programmas no Google Play veikala.

 4. Flash atmiņas un cietie diski

  Flash (zibatmiņa) vai ārējais cietais disks, kas savienojas ar USB, noderēs katram “gudrā” televizora īpašniekam. Pateicoties šiem nelieliem palīgiem Jūs spēsiet ērti ierakstīt datorā esošas TV programmas, filmas, seriālus, mūziku atmiņas nesējā un atskaņot failus televizorā.

 5. tv pults
 6. Vadības pultis

  Vairāki televizoru ražotāji laiž klājā tālvadības pultis ar papildu funkcijām. Visbiežāk, tos dēvē par TV Smart tālvadības pultīm, kas pārvalda visu televizoram pieslēgto ierīču pamata funkcijas. Pults atpazīst balss vadību, žestu vadību, satur tastatūru ar pogām un citus patīkamus papildinājumus.