Piemeklējam aksesuārus sadzīves tehnikai

Mūsdienās tiek plaši piedāvāti visdažādākās sadzīves tehnikas aksesuāri. Daži no tiem ir nepieciešami iekārtu kopšanai, daži pagarina ierīces kalpošanas laiku, taču pārējie ļauj paplašināt iegādātās ierīces iespējas.

Virtuves tehnika

Virtuves iekārtas ir nepieciešams kopt un uzturēt tīrībā. Tādēļ kopšanas līdzekļi būs gana labi jebkura ledusskapja, mikroviļņu krāsns vai tvaika nosūcēja kopšanai. Virtuves aksesuāri atvieglo virtuves darbus un nodrošina kārtību. Īpaši, ja Jūsu tehnikai ir nerūsējošā tērauda apdare – tā ir regulāri jātīra ar īpašu tīrīšanas līdzekli, lai izskats vienmēr būtu teicams un virsma tīra.

Kādi vēl aksesuāri noderēs virtuvē?

Ledusskapjiem un saldētavām

ir vērts iegādāties speciālos dezodorantus (smakas iznīcinātājus) un atsvaidzinātājus. Pateicoties tiem, gaiss ledusskapī vai saldētavā vienmēr būs svaigs un patīkams. Lietojot saldētavu ir ērti glabāt produktus speciālos vakuuma konteineros, kuros sasaldēts produkts ilgāk saglabā svaigumu, uzturvērtību un patīkamu izskatu.

Plīts virsmām un plītīm

tiek piedāvāts plašs kopšanas līdzekļu klāsts un tīrīšanas skrāpis plīts virsmām, kas ideāli piemērots, lai ātri un ērti notīrītu netīrumus no keramiskās plīts virsmas, kā arī no līdzenas stikla, marmora u.c. virsmas. Skrāpis nodrošina drošību pret skrāpējumiem un virsmas bojājumiem, kurus var izraisīt citi nespecializētie tīrīšanas līdzekļi.

Cepeškrāsnīm

ir plašs aksesuāru piedāvājums, kas palīdz pagatavot ēdienu gardu un sātīgu: papildu pannas, cepšanas trauki un vāki, formas cepšanai, termometri un gatavības sensori utt. Protams, ir svarīgi iegādāties arī specializētos tīrīšanas līdzekļus cepeškrāsns virsmām un arī cepeškrāsns iekšējai kopšanai, lai ierīce ir tīrībā.

Trauku mazgājamai mašīnai

ir nepieciešamas trauku mazgājamās tabletes, taču ir iekārtas, kurās var izmantot šķidros mazgāšanas līdzekļus. Svarīgi ir trauku mazgāšanas mašīnā pareizi iestatīt ūdens cietības pakāpi un raudzīties, lai nekad netrūkst sāls, jo tā lietošana novērš kaļķakmens veidošanos uz traukiem un iekārtas funkcionālajām detaļām. Trauku spodrībai un iekārtas ilgākai kalpošanai jāizvēlas tikai trauku mazgājamām mašīnām paredzēti līdzekļi, nevis ikdienā ierastie.

Tvaika nosūcēju kopšanai

papildu universālajiem tīrīšanas līdzekļiem, rekomendējam izmantot nerūsējošā tērauda tīrīšanas līdzekļus. Ja Jūsu tvaika nosūcējs nav savienots ar ventilācijas sistēmu un darbojas ar oglekļa filtru, neaizmirstiet filtru periodiski mainīt, jo tas ir vienīgais elements, kas palīdz attīrīt virtuves gaisu no nepatīkamajiem tvaikiem un tauku daļām. Gadījumā, ja tvaika nosūcējā ir iebūvēts mazgājams filtrs (piemēram, alumīnija), tas periodiski ir jāmazgā. Kad filtri ir noņemti no tvaika nosūcēja, jāsaprot, cik ļoti tie ir netīri un cik daudz izveidojušies tauku nosēdumi. Atkarībā no netīrības pakāpes var izvēlēties tīrīšanas veidu – efektīvs tīrīšanas paņēmiens ir samitrināt švammi, kam pievienots speciāls tīrīšanas līdzeklis (t.i. kopšanas līdzeklis metāla virsmām, tauku noņemšanas līdzeklis).

Virtuves kombainiem un gaļas maļamām mašīnām

tiek ražoti papildu uzgaļi un naži, visdažādākās rīves un stiprinājumi, lai padarītu ierīci par sulu spiedi.

Kafijas automātiem

ir plaša kopšanas līdzekļu izvēle (t.i. tabletes), kas ļauj iztīrīt kafijas automāta smalkos mehānismus un detaļas. Lai baudītu lieliskas garšas kafiju un ilgstoši saglabātu kafijas automāta veiktspēju, ir svarīgi to labi kopt. Laika gaitā kafijas automātā sāk veidoties kaļķa nogulsnes vai kaļķakmens. Tā notiek visās elektroierīcēs, kas izmanto ūdeni. Kad būs pienācis laiks veikt atkaļķošanu, kafijas automāts parādīs attiecīgo informāciju un tad ir nepieciešams izmantot atkaļķošanas šķīdumu.

Pārējā sadzīves tehnika

Veļas mašīnām

Papildu tradicionālajiem veļas mazgāšanas pulveriem un balinātajiem, pastāv līdzekļi veļas mašīnas kopšanai, kā arī aksesuāri – piederumi – ierīces darbības uzlabošanai un kalpošanas laika pagarināšanai. Ir nopērkami ķīmiskie līdzekļi, kas paredzēti, lai uzturētu veļas mašīnu tīru – speciāls pulveris vai tabletes, kas ir jāpievieno katrā mazgāšanas reizē. Veļas pulveris mazgā drēbes, bet šis produkts – veļas mašīnu, lai tajā nekrātos kaļķakmens nogulsnes un citi netīrumi, kā arī mīkstina cietu ūdeni, no kā smako ne tikai veļas mašīna, bet arī izmazgātās drēbes. Noteikti atceries, ka pēc mazgāšanas nevajag vērt ciet veļas mašīnas durvis – tai ir jāizžūst, lai tā nesasmaktu un nepelētu.

Pastāv arī vibrācijas novēršanas paliktņi, kas piemēroti veļas mašīnām un žāvētājiem - tās ir speciāli konstruētas, lai ierīce būtu stabila, kā arī vibrācijas un trokšņa samazināšanai. Maiss smalkās veļas mazgāšanai pasargās veļas mazgājamo mašīnu un citus apģērba gabalus no rāvējslēdzējiem, sprādzēm, āķiem utt.

Putekļu sūcējiem

Putekļusūcējam ir nepieciešama regulāra putekļu maisu un filtru aizvietošana (piemēram, ja ierīcē ir uzstādīts HEPA filtrs). Putekļsūcēju aromāta granulas atsvaidzinās un aromatizēs gaisu putekļu sūkšanas laikā. Tās likvidēs nepatīkamos aromātus, kas nāk no putekļu sūcēja un sniegs patīkamu, svaigu un tīru vidi. Mazgājamiem putekļusūcējiem ir nepieciešami speciali līdzekļi, kurus pievieno klāt ūdenim. Lai cieto grīdu virsmas, paklāji, mīksto mēbeļu tapsējums kļūtu atkal tīrs, pastāv tīrīšanas līdzekļi, kas paredzēti visiem mazgājošajiem putekļu sūcējiem un palīdz attīrīt netīrumus.

Gludekļiem

Gludeklis kalpos ilgāk, ja Jūs izmantosiet destilētu ūdeni un veiksiet regulāru iekšējo elementu tīrīšanu, izmantojot speciālu atkaļķošanas šķīdumu. Bez regulāras atkaļķošanas Jūs redzēsiet, ka katlakmens izplūst no apģērbu tvaicētāja baltu vai brūnu traipu veidā, un samazinās tvaika padevi. Noteikti veiciet regulāru atkaļķošanu, lai uzlabotu gludekļa tvaika ģeneratora sniegumu.