Mājas kinozāle ir lieliska izklaide visai ģimenei. Iedomājieties cik aizraujošas kļūs filmas, ja tās skatās no kvalitatīva televizora lieliska skanējuma pavadībā. Pastāv vairākas iespējas kinozāles ierīkošanai, taču šajā rakstā mēs pastāstīsim tikai par gataviem risinājumiem – mājas kinozāles komplektiem no pasaulē pazīstamajiem zīmoliem. Ir būtiski, lai akustiskās sistēmas būtu no vienas sērijas vai produktu līnijas, jo tas nodrošinās vienlīdz gludu un patīkamu skanējumu visos kanālos, kā arī to, ka kanālu tembrālais balanss neatšķirsies.

Ko nozīmē telpiskā skaņa?

Runājot par mājas kinozāli ir vērts sākt ar telpiskās skaņas darbības principu aprakstu. Mums visiem patīk skatīties iespaidīgas filmas:  kad darbības sižetā šķiet maksimāli reālistiskas un mēs iejūtamies varoņu lomā.

Lai filmas skatītājs varētu iegrimt sižetā tiek ražotas mājas izklaides sistēmas, mājas kino, multizonu sistēmas un tamlīdzīgas lietas, kas palīdz izbaudīt filmas vai citu attēlu saturu ar reālistisku akustisku skanējumu.

Telpiskā skaņa tiek veidota pateicoties vairākiem skaņas kanāliem un sabvūferim. Parasti tie ir 5 skaņas kanāli – priekšā, sānos (pa labi un pa kreisi) un aizmugurē no labās un kreisās puses, ka arī centrālais skaļrunis, kas atrodas skatītājam priekšā. Akustiskajās sistēmās ietilpst arī sabvūferis – tā galvenais uzdevums jebkurā skaņas sistēmā ir nodrošināt to bāzi, uz kuras tiek veidota visa pārējā skaņas celtne. Skaņa, kuru spēj atskaņot sabvūfers ir dziļš bass, atrodas skaņas diapazona daļā no 20 līdz 80 Hz.

Sistēmas centrā tiek uzstādīts centra kanāla skaļrunis, kas ietilpst komplektā. Tam klāt vai nu tiek pieslēgts televizors un DVD atskaņotājs, vai nu blokā jau iebūvēts disku lasītājs. Gadās arī modeļi, kuros ir interneta pieslēgums, tātad var skatīties filmas on-line. Centrālais bloks mēdz atbalstīt

Kas ir soundbar un kad to izmantot?

Pēdējā laikā savu popularitāti ieguva kompaktas skaņas joslas, kuras dēvē par Soundbar sistēmām. Tās nodrošina jaudīgu, daudzkanālu aptverošo skaņu, kas ir ideāli piemērota modernas mājas kinozāles izveidošanai. Tātad skaņas joslas veido virtuālo telpisko skaņu reālistiskam filmu baudījumam. Soundbar sistēmas tiek ražotas elegantajā dizainā, kas ideāli sader ar mūsdienu plānajiem televizoriem. Dažas kompānijas dēvē savas skaņas joslas par “skaņas projektoru”, izceļot faktu, ka tās atveido bagātīgu un visaptverošu telpisko skaņu no mazāk nekā piecu skaļruņu sistēmas -  tātad visi skaļruņi ir vienā korpusā un modernizētie telpiskie algoritmi atkārto skaņu raksturlielumus, kādi parādās ideālā 5.1 kanāla vidē.

Labus Soundbar var viegli savienot ar televizoru vairākos veidos un tiem komplektā nāk arī sabvūferis. Ir ražotāji, kas piedāvā iespēju savienot sistēmu ar mobilo telefonu pateicoties aplikācijām. Dažos gadījumos Soundbar var neatkarīgi no televizora atskaņot signālu no mobilā telefona ar Bluetooth tehnoloģiju - vienkārši jāpieskaras viedtālrunim vai planšetdatoram, lai aktivizētu Bluetooth savienošanu pārī un sāktu mūzikas straumēšanu.

Kādu mājas kinozāli izvēlēties?

Ja Jums ir Smart TV

nav nepieciešamības iegādāties sistēmu ar DVD atskaņošanas atbalstu, jo par satura atskaņošanu atbild televizors un mājas kinozāles uzdevums būs tikai telpiskās skaņas atskaņošana.

Ja Jūs esat jaunāko tehnoloģiju un minimālisma cienītājs

izvēlieties pēc iespējas kvalitatīvāku Soundbar ar nelielu sabvūferi. Skaņas josla vai skaņas projektors patiks Jums gan ar savu dizainu un izmēriem, gan skaņas kvalitāti. Mēs atkārtosimies vēlreiz par sabvūfera svarīgo lomu skaņas kvalitātē - tas atskaņo dziļos basus, kas padara skaņu par izcili skaidru un telpisku, tāpēc iesakām izskatīt komplektus ar sabvūferi.

Ja Jūsu prioritāte ir tieši skaņas kvalitāte

iesakām iegādāties skaņas sistēmu ar atsevišķiem 5 skaļruņiem un sabvūferi. Pieslēdzot šo 5:1 sistēmu pie Smart televizora, Jūs iegūsiet reālistisku skanējumu, kā arī satriecoši dabisku apkārtējās vides un dinamiskas realitātes izjūtu.

Ja Jums nav Smart televizora

šajā gadījumā ir vērts pievērst uzmanību mājas kinozāles sistēmām, kas ietver sevī videoatskaņotāju ar DVD un Blu Ray atskaņošanu, USB flash atbalstu un pieslēgumu internetam (Wi-Fi). Komplekts ar jaudīgiem grīdas skaļruņiem būs piemērots tiem, kam nav brīvās vietas trūkuma un ir iespēja izvietot skaļruņus nepieciešamajā attālumā. Savukārt pastāv mājas kinozāles arī ar mazākiem skaļruņiem, kuri lieliski iederas jebkurā dzīvoklī.