Blenderis - ir ļoti lietderīga virtuves iekārta. At tā palīdzību var pagatavot garšīgus ēdienus, bet kokteiļu un augļu dzērienu pagatavošanā tas vispār ir neaizvietojams palīgs! Mūsdienās ražo divu tipu blenderus, bet, pēc būtības, tie visi ir paredzēti vienam un tam pašam mērķim - pārtikas produktu sasmalcināšanai.

Blenderi ar trauku

Blenderi ar trauku īpaši labi der kokteiļu, smūtiju un citu dzērienu pagatavošanai. Šāda tipa iekārtā būs ērti pagatavot bāzi krēmzupām un mērcēm, bet ērts trauks ļaus precīzi un rūpīgi saliet pagatavoto maisījumu traukos. Drošs vāks garantē tīrību: neviens piliens netiks pazaudēts!

Rokas jeb iegremdējamie blenderi

Galvenā priekšrocība, pēc kā atšķiras rokas blenderi (tos sauc arī par iegremdējamiem), ir pielietojuma daudzveidība. Ar šāda blendera palīdzību var sasmalcināt produktus jebkurā traukā. Līdz ar to, tas palīdzēs Jums samaisīt vai atkārtoti sasmalcināt jau apstrādātus produktus tieši tajā traukā, kur tie jau atrodas. Rokas blenderis ir ļoti mobila un kompakta ierīce. Lielā virtuvē to var viegli pārvietot uz citu galdu, bet mazā - tas ietaupīs brīvo vietu.

Jauda - tas ir svarīgi

Izvēloties blenderi, pievērsiet uzmanību ierīces jaudai. Modeļi ar jaudu zem 400 vatiem vislabāk derēs augļu maisījumu gatavošanai, kokteiļiem, krēmzupām un viegliem biezeņiem. Jauda no 400 līdz 500 vatiem būs pietiekama cietiem dārzeņiem, riekstiem un dažādiem gaļas veidiem, lai pagatavotu malto gaļu. Visjaudīgākie varianti - 600 un vairāk vatu - ir domāti pilnīgi jebkurām kulinārajām vajadzībām, pie tam, garantē ļoti ātru un vieglu maisījuma pagatavošanu.

Korpusa, uzgaļu un trauka materiāls

Pārsvarā, blenderi ir izgatavoti no vieglas un izturīgas plastmasas. Tie ir ērti un uzticīgi. Metāla korpusus izgatavo no nerūsējošā tērauda - šādi varianti ir izturīgāki, taču arī maksā attiecīgi. Trauks var būt izgatavots no plastmasas vai stikla. Plastmasas trauki ir vieglāki un tos nevar nejauši sadauzīt; stikla trauki ir universālāki un labāk saglabā savu pirmatnējo, izcilo izskatu. Neatkarīgi no pielietojuma, blendera uzgaļus izgatavo no nerūsējošā tērauda vai plastmasas.

Ātruma regulēšana

Tipiskam blenderim ar trauku ir divi ātrumi, bet rokas blenderim var būt vairāki. Pastāv arī modeļi, kuri ļauj vienmērīgi noregulēt uzgaļu apgriezienu ātrumu, kas dod iespēju precizēt sasmalcināšanas pakāpi. Tas būs īpaši noderīgi, lai no pēkšņa trokšņa nepamostos bērni. Vairāki modeļi spēj strādāt arī impulsa režīmā - tas dod iespēju sasmalcināt ledu un īpaši cietus riekstus.

Kādi ir blenderu aksesuāri?

Daudziem blenderiem komplektā klāt nāk aksesuāri, kuri ļauj paplašināt izmantošanas iespējas, piemēram:

  • Papildu trauki, glāzes un tvertnes
  • Speciālas krūzes, kuras var uzreiz paņemt sev līdzi (piemēram, lai paņemtu tikko pagatavotu smūtiju rīta skrējienā)
  • Palīgierīce sagriešanai kubiciņos (paātrinās un atvieglos salātu pagatavošanu)
  • Maināmi vāciņi, kuri atvieglo dažādu maisījumu pagatavošanu
  • Glāzes sulu spiešanai, kuras ļauj viegli atdalīt sulu no biezumiem un rezultātā iegūt tīru, skaistu maisījumu.

Pievērsiet uzmanību uzgaļiem!

Komplektā parasti ietilpst uzgaļu komplekts, kuru var izmantot dažādiem mērķiem. Bagāts uzgaļu komplekts var pietuvināt blendera funkcionalitāti īstam virtuves kombainam. Starp populāro uzgaļu tipiem var atrast šādus:

  • Dažādu izmēru un formu maināmie naži;
  • Stampiņas sakulšanai;
  • Ledus smalcinātāji;
  • Kafijas maļamie naži.

Ierīces ar vairākiem uzgaļiem ļaus Jums veikt daudz dažādu darbību ar produktiem un būtiski atvieglos to pagatavošanas procesu.

Nobeigumā

Gadījumā, ja Jūs galvenokārt gatavojat dzērienus un krēmzupas, pie tam, Jūsu virtuvē ir daudz brīvas vietas

droši iegādājieties stacionāro blenderi ar trauku. Šāda ierīce apmierinās visas vajadzības un ļaus ietaupīt laiku, kuru aizņem garšīga un veselīga ēdiena pagatavošana.

Ja Jūs dodat priekšroku kompaktiem izmēriem, gatavojat ļoti daudz dažādu ēdienu un vēlaties sev kompaktu ierīci

tad iesakām izvēlēties rokas blenderi. Lietojot šo ierīci, Jūs spēsiet īstenot pat pašas izsmalcinātākās kulinārās fantāzijas!