Staсionārie datori iMac un Mac Mini, kurus ražo kompānija Apple, ir plaši pazīstami visā pasaulē. Tie atšķiras ar inovācijām, ātrumu un, protams, īpaši izteiktu stilu, kuru novērtē miljoniem lietotāju visā pasaulē. iMac ir klasisks Apple dators, kurš ir konstruēts pēc principa “viss vienā” (korpuss-monobloks). Tas nozīmē, ka visas datora komponentes ir iebūvētas īpaši plānā alumīnija korpusā, kurā arī ir ievietots platekrāna monitors. Jaunais iMac ir pilnībā gatavs darbam uzreiz pēc iegādes: komplektā ietilpst arī bezvadu tastatūra Magic Keyboard un pele Magic Mouse 2, dators ir aprīkots ar iebūvētiem skaļruņiem, dubulto mikrofonu, jaudīgu web kameru FaceTime HD, kura spēj uzņemt ļoti kvalitatīvu video pat vājā apgaismojumā. Neatkarīgi no versijas, Jūsu dators būs aprīkots ar: četrām USB 3 pieslēgvietām, diviem Thunderbolt 2 portiem, standarta ligzdu interneta pieslēgšanai (LAN) un SDXC atmiņu karšu lasītāju. Līdz ar to, iebūvētie bezvada Wi-Fi interfeisi un Bluetooth papildina šī unikālā datora komplektāciju.

Ieintriģēja? Izvēlēsimies iMac vai Mac Mini, kas ir piemērots tieši Jums!

iMac

Personālais dators lietošanai mājās

Apple iMac ar 21.5 collu Full HD ekrānu - klasisks mājas dators, kurš spēj ieņemt centrālo vietu Jūsu viesistabā. Displejs ar Full HD 1920x1080 izšķirtspēju ir pietiekami liels un kvalitatīvs, lai skatītos filmas un strādātu, kā arī spēlētu nesarežģītas datorspēles. Ekonomisks divkodolu procesors Intel Core i5 ar takts frekvenci 1.6 GHz ļauj datoram veikt visus ikdienas uzdevumus, bet ietilpīgais cietais disks ļaus saglabāt vairākas filmas, daudz mūzikas ierakstu un fotogrāfiju.

Versijā ar jaudīgāku četrkodolu Core i5 procesoru ar frekvenci 2.8 GHz tas ir sakomplektēts ar jaudīgāku videokarti Iris Pro Graphics 6200, līdz ar to, šī datora izmantošanas iespējas ievērojami paplašinās: dators spēj palaist vairākas jaudīgas programmas vienlaicīgi, un Jūs varat spēlēt datorspēles augstākajā kvalitātē. Gadījumā, ja Jums nav nepieciešams īpaši augstas izšķirtspējas displejs, tad šāda tipa iMac ir labākā izvēle!

Stacionārais dators darbam un mācībām

Apple iMac ar 21.5 collu Retina ekrānu - jaudīgs dators, kura interesantākā sastāvdaļa ir īpaši kvalitatīvs, augstas izšķirtspējas displejs (4K jeb 4096x2304 pikseļi). Šāda tipa Retina ekrāns ļauj baudīt video un filmas agrāk neredzētā kvalitātē, bet teksti un fotoattēli uz ekrāna izskatās pat labāk nekā uz žurnāla vāka!

Visi Apple datori ar 21.5 collu Retina ekrānu ir aprīkoti ar jaudīgiem četrkodolu procesoriem Intel Core i5 ar takts frekvenci 3.1 GHz un jaudīgām iebūvētām videokartēm Intel Iris Pro 6200.

Tomēr, izvēloties Apple iMac ar 21.5 Retina displeju, Jūs iegūstat jaudīgu, universālu mājas datoru ar satriecošu displeju, kurš, līdz ar to, ir kompakts un perfekti izskatās jebkurā mājokļa interjerā.

iMac

Jaudīgs dators spēlēm un izklaidei

Apple iMac ar 27 collu displeju Retina - šim datoram noteikti nav iespējams paiet garām, un ne tikai milzīgā displeja dēļ! Šī versija ir piemērota ļoti lielam uzdevumu daudzumam. Sāksim ar to, ka 27 collu ekrāns ļauj skatīties filmas tik augstā izšķirtspējā, kura ir pat labāka nekā kinozālēs! Neapšaubāmi, šāds displejs būs labi piemērots arī datorspēlēm - šajā gadījumā ir vērts iegādāties versiju ar četrkodolu procesoru un FusionDrive hibrīda cieto disku ar 2 TB ietilpību.

27 collu iMac dators ir pieejams ar ļoti jaudīgiem četrkodolu Intel Core i5 procesoriem ar takts frekvenci 3.2 vai 3.3 GHz. Pieejamo videokaršu sarakstā ir jaudīgās neiebūvētās AMD Radeon R9 M380, M390 un M395, aprīkotas ar personīgo GDDR5 videoatmiņu ar apjomu 2 GB. Tās visas spēj nevainojami darbināt modernas datorspēles, nodrošinot perfektu attēla kvalitāti.

iMac

Gadījumā, ja Jūs meklējat īpaši jaudīgu Apple monobloku, pievērsiet uzmanību, ka tie tiek nodrošināti ar 1 un 2 TB hibrīda cietajiem diskiem FusionDrive. Šī tehnoloģija spēj apvienot sevī klasisko cieto disku, kā arī moderno SSD un FLASH priekšrocības. Pateicoties šai tehnoloģijai, būtiski paātrinās failu kopēšanas, meklēšanas, saglabāšanas un informācijas apstrādes operācijas. Tas ir īpaši aktuāli, strādājot ar video un foto apstrādes, mūzikas producēšanas programmām, turklāt, tiek paātrināta arī datorspēļu palaišana.

Kompaktais dators

Mac Mini ir pats kompaktākais no Apple stacionārajiem datoriem. Neskatoties uz mazajiem izmēriem, šis dators ir aprīkots ar vairākām interesantām opcijām, kuras padara šo datoru par īpaši piemērotu šādiem gadījumiem:

  • Ja Jūs plānojat iepazīties ar Apple datortehnikas pasauli un meklējat salīdzinoši nedārgu, bet jaunu Mac datoru;

  • Jūs meklējat ļoti kompaktu mājas datoru, kurš būtu viegli pieslēdzams televizoram un vadāms ar Apple tālvādības pulti Apple Remote;

  • Ja Jums jau ir monitors, tastatūra un pele, ar kuriem plānojat strādāt tālāk, taču Jūs nolēmāt pāriet uz Apple.

Mac Mini
Neatkarīgi no versijas, Jūsu stacionārais dators tiks aprīkots ar: četriem USB 3 portiem, divām Thunderbolt 2 pieslēgvietām, standarta ligzdu interneta pieslēgšanai (LAN), karšu lasītāju SDXC, kā arī bezvadu Wi-Fi un Bluetooth interfeisiem. Minidators Apple Mac Mini tiek ražots trijās versijās, visās tajās ir uzstādīts moderns un ātrs Intel Core i5 procesors:
  • Ar 1.4 GHz procesoru, 4 GB operatīvo atmiņu un 500 GB cieto disku. Tas ideāli der ikdienas darbiem, interneta lietošanai,  sociālajiem tīkliem un interneta televīzijai.
  • Ar 2.6 GHz procesoru, 8 GB operatīvo atmiņu un 1 TB cieto disku. Tas derēs ļoti lielam uzdevumu daudzumam, nesarežģītām datorspēlēm, bet, pateicoties ļoti ietilpīgam cietajam diskam, ļaus saglabāt apjomīgu filmu, mūzikas vai fotoattēlu arhīvu.

  • Ar 2.8 GHz procesoru, 8 GB operatīvo atmiņu un 1 TB hibrīdu cieto disku FusionDrive. Šāds dators derēs tiem, kas sev vēlas jaudīgu datoru, kurš burtiski ir plaukstas lielumā. Mac Mini versija ar FusionDrive īpaši piestāv kreatīviem cilvēkiem, kuri nodarbojas ar mūzikas producēšanu vai foto un video apstrādi. 

Apple datori

Kopsavilkums: kā izvēlēties sev piemērotāko Mac?

Galvenais jautājums, kurš būtu jāuzdod sev pašam: “Vai man tiešām ir nepieciešams augstas kvalitātes monitors?” Gadījumā, ja Jūs novērtējat augstas izšķirtspējas attēlu, Jums patīk skatīties filmas datorā un spēlēt spēles, tad droši vien Jums vairāk piestāvēs jaunais iMac. Turklāt, jo jaudīgāks būs procesors un jo lielāks ekrāns, jo labāk.

Ja Jūs novērtējat kompaktus izmērus, vienkāršumu, turklāt Jums jau ir monitors vai televizors, pie kā var pieslēgt jauniegādāto datoru, tad droši izvēlieties Mac Mini.