Skaisti, intriģējoši, uzticami, spēcīgi, ekskluzīvi - visi šie vārdi raksturo Apple portatīvos datorus. Šī ražotāja produkcija vienmēr spēj pievērst sev uzmanību un iepriecināt lietotāju kā pirkuma veikšanas brīdī, tā arī pēc daudziem gadiem. Nav svarīgi, kas Jūs esat - profesionāls dizainers, mūziķis, fotogrāfs vai vienkārši moderno tehnoloģiju cienītājs - mēs palīdzēsim izvēlēties tieši Jums piemērotu Mac klēpjdatoru.

MacBook

MacBook produktu līnija “piedzima” 2015. gadā, kad Apple iepazīstināja ar fantastisku laptopu ar 12 collu Retina ekrānu un iespaidīgu dizainu. Alumīnija korpuss, kurš ir tikai 1.31 cm plāns tā biezākajā pusē, tagad tiek ražots četros krāsu variantos: “Rozā zelts” (Rose Gold), “Kosmiskais pēlekais” (Space Gray), “Zelts” (Gold) un “Sudrabs” (Silver).

Ekrāns

Apple, sekojot tradīcijām, izmanto īpaši kvalitatīvus displejus: spilgts, glancēts ekrāns ar iespaidīgu 2304 x 1440 pikseļu izšķirtspēju rada dzīvīgu, piesātinātu bildi. MacBook līnijai tiek izmantoti Intel Core M sērijas procesori - tie ir ļoti ekonomiski un ātri.

100% klusa darbība

Pievērsiet uzmanību, ka jaunais MacBook vispār neizmanto tradicionālo dzesēšanas sistēmu ar ventilatoriem. Tomēr, Jums ir garantēta pilnīgi klusa darbība, neatkarīgi no tā, kādus uzdevumus Jūs veicat. Līdz ar to, tagad vairs nav svarīgi, uz kādas virsmas Jūs novietosiet portatīvo datoru - tas nepārkarsīs.

MacBook

Viegla un inovatīva vadība

Jaunajā Apple datorā ar Retina ekrānu Jūsu ērtībai ticis iebūvēts liels trekpads ar ForceTouch un Taptic Engine funkcijām. Šīs funkcijas ir apvienotas vienā ierīcē pirmoreiz: klēpjdators reaģē uz Jūsu pieskārieniem ātri un viegli, bet Taptic Engine ļauj burtiski sajust vadības elementus ar pirkstiem.

Tastatūra ir izveidota pēc tehnoloģijas, kura ļauj ērti spiest uz taustiņiem ne tikai centrā, bet arī malās.
Šī tastatūra ir aprīkota ar intelektuālo apgaismojumu, kurš spēj automātiski reaģēt uz apkārtējās gaismas spilgtumu.

Ir vērts pieminēt arī to, ka jaunākajā MacOS versijā (Sierra) ir iebūvēts populārais balss asistents Siri, pateicoties kuram, laptopu ir iespējams vadīt ar balsi. Piemēram, Jūs varat pajautāt, kādas filmas skatījāties vakar, un Siri piedāvās Jums šo filmu sarakstu. Neticami, bet tieši šādi izskatās datora vadība mūsdienās! Tagad Apple MacBook portatīvie datori ir aprīkoti tikai ar divām vadu pieslēgvietām: klasisko 3.5 mm austiņu izeju un USB-C - visjaunāko universālo pieslēgumu, kurš atbalsta lādējamās ierīces, zibatmiņas un citus aksesuārus.

Operatīvā atmiņa: pietiks visam!

Tagad visi MacBook datori tiek aprīkoti ar 8 GB operatīvo atmiņu. Tas atbrīvo Jūs no problēmām, izvēloties piemērotāko konfigurāciju, jo visi šie datori ir pietiekami jaudīgi un piemēroti lielākajai daļai uzdevumu, ar kuriem varētu saskarties lietotājs.

Ātrie Flash cietie diski

Izvērtējiet, cik apjomīgam vajadzētu būt iebūvētajam cietajam diskam - Jūsu izvēlei tiek piedāvāts 256 un 512 GB liels apjoms. 512 GB apjomu ir vērts izvēlēties, ja Jūs plānojat saglabāt datorā vairākas filmas, daudz fotoattēlu, mūzikas failu un spēļu. Jebkurā gadījumā, visas operācijas tiks veiktas ļoti ātri (failu kopēšana, meklēšana vai saglabāšana).

Secinājums

MacBook ir ļoti kompakts, ātrs un tehnoloģiski progresīvs portatīvais dators, ar ļoti jaudīgu bateriju un kvalitatīvu ekrānu. Gadījumā, ja Jums prioritātē ir mobilitāte, ātrums, augstas kvalitātes korpuss un krāsu izvēle, tad jaunais MacBook ir radīts tieši Jums!

MacBook Air

MacBook Air

Plānais un vieglais MacBook Air portatīvais dators  ir viens no universālākajiem Apple laptopiem un derēs lielam lietotāju skaitam.

Ekrāns

MacBook Air laptopi ir aprīkoti ar divu izmēru ekrāniem - 11.6 vai 13.3 collu. Kompaktā versija labāk piestāv tiem, kas daudz ceļo un grib visur ņemt līdzi pilnvērtīgu datoru. Savukārt nedaudz lielāks, 13.3 collu ekrāns, patiks tiem, kam ir nepieciešams patiešām universāls laptops - viegls, plāns, bet arī tāds, ar kuru būs ērti sērfot internetā, strādāt ar dokumentiem un atpūsties, spēlējot nesarežģītas spēles. Līdz ar to, 13.3 collu variantam ir jaudīgāks akumulators, kurš ļauj ilgāk iztikt bez lādētāja.

Veiktspēja un daudzpusība

Portatīvais dators ir aprīkots ar tirgus līdera - kompānijas Intel procesoriem - Core i5, kopā ar 4 vai 8 GB operatīvo atmiņu, kas ļauj izvēlēties sev atbilstošāko konfigurāciju. Uzticamā iebūvētā videokarte Intel HD Graphics 6000 demonstrē labu veiktspēju biznesa uzdevumos un spēj atskaņot augstas izšķirtspējas video. Iebūvētā Thunderbolt 2 pieslēgvieta ļauj pieslēgt ārējo monitoru, televizoru vai videoprojektoru un parādīt uz tā bildi ar augstu izšķirtspēju. Klēpjdators ir aprīkots ar diviem ātriem USB 3 portiem, kuri ir piemēroti visdažādākajiem aksesuāriem. Versija ar 13.3 collu displeju ir aprīkota ar SDXC atmiņas karšu lasītāju, kurš atbalsta atmiņas kartes ar ietilpību līdz pat 2 TB.

Ātrie cietie diski Flash

Visi MacBook Air ir aprīkoti ar ātriem Flash tipa cietajiem diskiem, kuru ietilpību ir 128 GB vai 256 GB.

Secinājums

Jums gribētos ņemt Jūsu portatīvo datoru visur, kur dodaties, turklāt, Jums ir nepieciešami USB porti, Thunderbolt un, iespējams, arī atmiņas karšu lasītājs? Nepieciešams, lai klēpjdators darbotos no baterijas vairākas stundas, taču būtu pietiekami ātrs? Izvēlieties MacBook Air!

MacBook Pro

MacBook Pro

MacBook Pro - jaudīgi un daudzfunkcionāli datori, kuri spēj tikt galā ar sarežģītiem uzdevumiem un datorspēlēm.

Displejs ar ļoti lielu izšķirtspēju

Apple “profesionālā” līnija sastāv no divām laptopu versijām: ar 13.3 collu Retina displeju un 2560x1600 izšķirtspēju, kā arī ar 15.4 collu Retina displeju un 2880x1800 izšķirtspēju. Abi minētie ekrāni nodrošina ļoti augstu attēla kvalitāti, ko īpaši novērtēs tie, kas nodarbojas ar videofailu apstrādi, grafisko programmu izmantošanu vai spēlē datorspēles.

MacBook Pro 2

Augsta veiktspēja skaitļos

 • MacBook Pro iekļauj sevī vairākas tehnoloģijas, kuras nodrošina tā augstu veiktspēju;
 • Procesori Intel Core i5 un i7, ar diviem vai četriem kodoliem;
 • 8 GB vai 16 GB operatīvā atmiņa;
 • Iebūvētās videokartes Intel Iris un Iris Pro;
 • Neiebūvētās videokartes AMD Radeon R9;
 • Ātrie Flash cietie diski ar 128, 256 vai 512 GB ietilpību;
 • Pieslēgvietas USB 3, Thunderbolt 2 un HDMI, kā arī karšu lasītājs SDXC;

Kā izvēlēties sev piemērotu MacBook Pro?

Tādējādi, pastāv vairākas MacBook Pro laptopa versijas. Lai atvieglotu izvēles procesu, mēs izcelsim trīs šo datoru izmantošanas jomas un piedāvāsim tiem piemērotākos konfigurācijas variantus.

 1. Jūs esat mobils profesionālis, kurš lieto laptopu biznesa vajadzībām, fotoattēlu un video failu apstrādei vai mūzikas producēšanai. Šajā gadījumā izvēlieties sev MacBook Pro ar 13.3 collu ekrānu, klasisko iebūvēto videokarti un divkodolu Core i5 procesoru. Šāds dators viegli tiks galā ar visiem uzdevumiem, bet kvalitatīvais Retina displejs priecēs Jūs ar lielisku attēla kvalitāti.

 2. Jūs meklējat tādu laptopu, kura iespējas nebūtu zemākas, salīdzinot ar stacionāro datoru, kurš būtu ātrs, uzticams un spētu palaist vairākas jaudīgas programmas vienlaikus? Variants tieši Jums - 15.4 collu MacBook Pro ar jaudīgu iebūvēto Intel Iris Pro videokarti.

 3. Ja, klāt iepriekšminētajam, Jums patīk arī datorspēles un gribētos jaudīgāko datoru no iespējamajiem, tad ir vērts izvēlēties 15 collu MacBook Pro ar četrkodolu Core i7 procesoru, 16 GB operatīvo atmiņu un neiebūvēto videokarti AMD Radeon R9 M370X.
MacBook

Nobeigumā īss apkopojums:

Lai izvēlētos sev piemērotāko Apple laptopu, iesakām vispirms atbildēt sev pašam uz šādiem jautājumiem:

 • Vai man būs nepieciešamas vairākas pieslēgvietas?
 • Vai es spēlēšu datorspēles?
 • Cik bieži es ņemšu laptopu sev līdzi?
Ja Jūs parasti lietojat bezvadu interneta pieslēgumu caur Wi-Fi, klausāties mūziku uz Bluetooth austiņām vai skaļruņiem, tad jaunais MacBook ar 12 collu Retina displeju kļūs par Jūsu ideālo portatīvo datoru.
Līdz ar to, Jums būs iespēja izvēlēties vienu no četriem krāsu variantiem.

Ja Jums patīk datorspēles, tad labākā izvēle būs MacBook Pro ar 15 collu Retina displeju un neiebūvēto AMD Radeon videokarti. Šāds dators arī ir aprīkots ar vairākām pieslēgvietām, kas ļaus viegli pieslēgt tam aksesuārus, ārējo monitoru vai televizoru.

Ja jūs meklējat portatīvo datoru, kurš būtu ļoti kompakts, viegls un spēj ilgi nostrādāt no baterijas, tad pievērsiet uzmanību 11.6 collu MacBook Air - šis lieliskais modelis ir gatavs kļūt par Jūsu ikdienas palīgu.