Smart pulkstenis un fitnesa aproce - tie ir ne tikai stilīgi aksesuāri, mūsdienīgas ierīces, kuras nepieciešamas labas fiziskās formas uzturēšanai un operatīvu sakaru īstenošanai ar ārējo pasauli.

  • Kā izvēlēties smart pulksteni vai fitnesa aproci, kura izcels Jūsu personību un apmierinās visas Jūsu prasības?
  • Vai ir vērts iegādāties fitnesa aproci, ja Jums jau ir smart pulkstenis?
Uz šiem jautājumiem atbildēsim mūsu rakstā, kurā apskatīsim šādas tēmas: smart pulkstenis un fitnesa aproces, to funkcionālie raksturojumi un piemērojumi.

Viedie pulksteņi

Smart pulkstenis – tas ir rokas pulkstenis, kurš ne vien rāda laiku un kalpo kā modinātājs, bet arī seko līdzi Jūsu fiziskajām aktivitātēm, kā arī pilda dažas no viedtālruņu funkcijām. Gudrais pulkstenis sinhronizējas ar telefonu un ļauj Jums saņemt notifikācijas par zvaniem, SMS vai ziņām sociālajos tīklos, kā arī dod iespēju reaģēt uz tām, neizņemot Jūsu viedtālruni ārā no kabatas vai somas. Smart pulkstenis vienlaicīgi ir arī navigators, fitnesa trekeris, modinātājs, atskaņotājs, pults un pat mini-telefons – viss tas, kas ir nepieciešams mūsdienīgam cilvēkam.

Veidi, funkcijas un operētājsistēmas

Smart pulksteņi mēdz būt gan ar savu operētājsistēmu, gan arī bez tās. Gudrie pulksteņi ar pilnvērtīgu OS ļauj mainīt ciparnīcas un ikonu izvietojumu uz tām, kā arī dod iespēju lejupielādēt dažādas aplikācijas, paplašinot ierīces funkcionalitāti.

Smart pulksteņi bez savas OS lieliski pilda gudro pulksteņu funkcijas, kā notifikācijas, fitnesa trekeris, modinātājs un citas, taču to funkcijas nav iespējams paplašināt, jo nevar lejupielādēt aplikācijas vai mainīt ārējo izskatu. Tomēr to darbība nav iespējama bez pieslēguma viedtālrunim, tāpēc, izvēloties smart pulksteni, pārliecinieties, ka tā operētājsistēma ir saderīga ar Jūsu telefona operētājsistēmu, piemēram, iPhone īpašniekiem vislabāk izvēlēties smart pulksteni uz watchOS bāzes, bet Android piekritējiem – gudro pulksteni ar Android Wear. 

Android Wear

Smart pulkstenis ar Android Wear no Google darbojas kopā ar OS Android sākot no 4.3 versijas un daļēji ar iPhone (t.i., uz tā nedrīkst uzstādīt aplikācijas, kuras ir domātas iOS). Šī ir viena no populārākajām OS mūsdienās. Smart pulkstenis ar Android Wear atšķiras galvenokārt pēc dizaina, displeja tipa un akumulatora kapacitātes.

WatchOS

WatchOS ir izstrādājis Apple un tā tiek izmantota Apple Watch. Šī OS noteikti patiks Apple produkcijas cienītājiem. Patiesībā viņiem nemaz nav izvēles, jo šis gudrais pulkstenis ir savietojams tikai ar iPhone. Apple Watch atšķiras tikai pēc displeja izmēra un korpusa materiāla.

Šobrīd eksistē vairākas Apple Watch sērijas, kuru funkcionāls nenozīmīgi atšķirās.

Dizains, drošība un darbības laiks

Smart pulkstenis ārēji atgādina parastu pulksteni ar ciparnīcu un rādītājiem, tas harmoniski iederēsies biznesa vai ikdienas apģērba stilā, piešķirot tam mūsdienīgu izskatu. Daži pulksteņi, tieši otrādi, izskatās ultra mūsdienīgi, pateicoties savam digitālajam ekrānam, šādi gudrie pulksteņi vairāk derēs sportiskā un brīvā stila piekritējiem. Lai gan jebkuru smart pulksteni var papildināt ar daudzkrāsainām siksniņām no dažāda materiāla, pārvēršot klasiku par modernu vai otrādi.

Android Wear pulksteņiem Jūs varat izvēlēties jebkuru Jums ērtu displeja formu – kvadrātu, apli, taisnstūri utt. Savukārt Apple Watch mēdz būt tikai ar taisnstūrformas ekrānu. Ja Jums ir svarīgas košas krāsas, dziļa melnā krāsa un ekonomisks baterijas patēriņš, tad izvēlieties smart pulksteni ar Amoled ekrānu. Ar tādu displeju Jūs varēsiet apskatīties laiku vai izlasīt SMS pat spožā saulē. Ja Jums nepatīk krāsainie ekrāni un Jūs dodat priekšroku spilgtām gaismām uz ciparnīcas, tad pievērsiet uzmanību smart pulksteņiem ar E-Ink no Pebble.

Cits svarīgs parametrs gudro pulksteņu izvēlē ir drošība un aizsardzība, jo tie bieži tiek pakļauti mitruma, ūdens vai putekļu iedarbībai. Kā arī varbūtība netīšām nomest pulksteni zemē un sasist stiklu ir daudz lielāka nekā parastam pulkstenim. Lielākā daļa smart pulksteņu ir aizsargāti no mitruma un putekļiem. Piemeklēt smart pulksteni pēc aizsardzības līmeņa Jūs varat, pievēršot uzmanību IPXX standarta norādei, kur pirmais X atbild par aizsardzību no putekļiem, bet otrais – no mitruma. Jo lielāki ir šie cipari, jo lielāks būs aizsardzības līmenis, piemēram, IP 68 nozīmē, ka pulkstenis nebaidās no atrašanās zem ūdens, ar to Jūs varat peldēt, ienirstot lielā dziļumā.

Uzlādēt gudro pulksteni ir nepieciešams vien reizi vairākās nedēļās, izņemot modeļus, kuri ir nav tik ekonomiskie enerģijas patēriņa ziņā. Uzlādei var izmantot standarta microUSB vai speciālu spraudni, tāpēc pacentieties nepazaudēt oriģinālo vadu pulksteņa uzlādei.

Fitnesa aproces

Fitnesa aproce – tas ir fitnesa trekeris, kurš visu diennakti seko līdzi un analizē Jūsu aktivitāti, piemēram, skaita soļus un sadedzinātās kalorijas, mēra pulsu, un tas viss tiek panākts bez nepieciešamības katru dienu uzlādēt bateriju. Fitnesa aproces “sirds” – akselerometrs - kustības sensors, kurš nodod datus caur Bluetooth uz Jūsu viedtālruni, ļaujot Jums sekot līdzi saviem panākumiem vai sakāvēm ceļā uz veselīgu dzīvesveidu. Fitnesa aproču uzdevums ir motivēt Jūs nodarboties ar sportu un palīdzēt kontrolēt slodzi, tā ir vesela ekosistēma Jūsu veselības kontrolē, kuru var ērti nēsāt sev līdzi gan dienā, gan naktī.

Funkcionalitāte un savietojamība

Šodien jebkura fitnesa aproce skaita soļus, izrēķina attālumu un kalorijas, bet daži fitnesa trekeri arī seko līdzi Jūsu aktivitātei miega laikā. Turklāt, pie lielas fiziskās slodzes būs noderīgi uzzināt savu sirds ritmu, tāpēc, izvēloties fitnesa aproci, pievērsiet uzmanību tam, vai aprocei ir pulsometra funkcija.

Ja Jūs aktīvi nodarbojaties ar sportu, piemēram, skrienat no rītiem, tad Jums būs noderīga aproce ar GPS, lai varētu sekot līdzi savam maršrutam, kā arī ar altimetru, kurš mēra augstumu. Šādi sensori ļauj fitnesa aprocei precīzāk noteikt Jūsu fiziskās aktivitātes veidu, tādējādi, nodrošinot ar daudz precīzāku un sīkāku dienas statistiku.

Tiem, kam ir svarīgi vienmēr būt sasniedzamiem (pat sporta nodarbību laikā), ir nepieciešama fitnesa aproce, kura ļauj veikt un pieņemt zvanus. Tādā gadījumā aproce praktiski pārvēršas par Bluetooth garnitūru, ļaujot Jums pilnvērtīgi izmantot telefonu, neņemot to ārā no kabatas vai somas.

Izvēloties fitnesa aproci, obligāti pievērsiet uzmanību operētājsistēmai, ar kuru tā ir savietojama. Lai fitnesa aproce varētu pieņemt zvanus un kvalitatīvi nodot Jūsu datus vai statistiku uz Jūsu viedtālruni, to operētājsistēmām (iOS vai Android) ir jābūt savietojamām. Jūsu datu parādīšanai uz telefona vai datora displeja nepieciešams uzstādīt atbilstošu aplikāciju, piemēram, Jawbone.

Dizains, drošība un darbības laiks

Izvēloties fitnesa aproci, ir vērts pievērst uzmanību tās dizainam un aizsardzībai pret ārējām iedarbībām. Formu un izmēru daudzveidība ļauj katram piemeklēt sev individuālo fitnesa trekeri, piemēram, fitnesa aproce var līdzināties izsmalcinātai rotai, savukārt fitnesa trekeris ar displeju izskatīsies kā pulkstenis.

Ja runājam par aizsardzību no ārējām iedarbībām, tad jāsaka, ka fitnesa aprocei jābūt aizsargātai vismaz no mitruma, kurš rodas uz mūsu ķermeņa sporta aktivitāšu laikā. Otrkārt, fitnesa aprocei ir jābūt arī ūdensdrošai, jo pastāv iespēja tikt zem lietus vai sniega. Turklāt, ja aproce būs ar aizsardzību no ūdens, tad Jūs varēsiet ar to peldēt un nirt.

Akumulators un darbības laiks

Dotajā gadījumā darbojas viens vienkāršs nosacījums: jo mazāk funkciju ir fitnesa aprocei, jo retāk to nāksies uzlādēt. Dažām fitnesa aprocēm ir baterija, ar kuras uzlādi pietiek pus gadam un kuru var nomainīt kā parastu bateriju pulkstenim. Vidēji Jūsu fitnesa aproci reizi 3-4 dienās vajadzēs pieslēgt klēpjdatoram vai datoram, lai tā uzlādētos. Starp citu, ņemiet vērā, ka ne gluži katru aproci var pieslēgt caur parasto USB, tāpēc nepazaudējiet oriģinālo vadu.

Kopsavilkums

  1. Izvēloties, ko labāk iegādāties – fitnesa aproci vai smart pulksteni, vispirms tieciet skaidrībā, kam tieši Jums ir nepieciešama viena vai otra lieta. Fitnesa aproce būs vairāk piemērota veselīga dzīvesveida piekritējiem, kuriem ir svarīgi sekot līdzi fiziskajām aktivitātēm un formai dienas un nakts laikā. Smart pulkstenim piemīt dažādas funkcijas un tas izskatās kā stilīgs aksesuārs.
  2. Otrkārt, aproces vai pulksteņa operētājsistēmai ir jābūt tādai pašai, kā Jūsu viedtālrunī, pretējā gadījumā tie nevarēs funkcionēt un pildīt savas funkcijas.
  3. Treškārt, neatkarīgi no tā, ko Jūs izvēlējāties – aproci vai smart pulksteni, izdomājiet, kādas funkcijas Jums patiešām ir nepieciešamas, piemēram, kas Jums ir svarīgāks – pulsometrs vai navigators, krāsains ekrāns vai ierīces ekonomiskums, ūdensnecaurlaidība vai iespēja nomainīt interfeisu.
  4. Pēdējais, bet nemazāk svarīgais ir dizains. Gan fitnesa aprocei, gan smart pulkstenim ir jāatbilst Jūsu imidžam un jāpapildina Jūsu stils.