Kādu skeneri vai printeri izvēlēties mājai vai birojam? Vai tai ir jābūt daudzfunkcionālai ierīcei (all-in-one), kura iekļauj sevī printeri, skeneri un kopētāju, vai tomēr izvēlēties atsevišķi stāvošu lāzera vai tintes printeri, atsevišķu skeneri vai ierīci dokumentu kopēšanai? Bet ja drukāt fotogrāfijas vai rasējumus, tad kādu printeri piemeklēt? Cik kārtridžiem ir jābūt printerī, lai pietiktu veselai dokumentu kaudzei?

Šos jautājumus sev uzdod katrs, piemeklējot optimālu variantu mājas vai biroja iekārtošanai. Šajā rakstā mēs atbildēsim uz šiem un citiem jautājumiem!

Ierīces tips: tintes vai lāzera printeris, vai daudzfunkciju ierīce

Vispirms jātiek skaidrībā, kādu darbu veikšanai Jums ir nepieciešams printeris. Piemēram, vai Jūs plānojat to izmantot dokumentu vai fotogrāfiju drukāšanai? Vai ierīcei ir jābūt ar skeneri un kopētāju? Vai Jūs grasāties printēt afišas un plakātus?

Ātru un kvalitatīvu melnbaltu dokumentu druku lielam birojam viegli nodrošinās melnbalts  lāzerprinteris. Tāds printeris darbam izmanto toneri (pulveri, kurš ir ievietots kartridžā), kura resursa pietiek liela dokumentu daudzuma drukai (tajā skaitā arī uz plānā papīra). Tomēr tāds printeris nav piemērots krāsainu attēlu drukai.

Tāpēc, ja Jūs plānojat drukāt fotogrāfijas vai krāsainus attēlus labā kvalitātē, tad Jums jāizvēlas tintes printeris.

Tāds printeris darbā izmanto šķidrās tintes kārtridžus. Turklāt, šāds printeris viegli tiks galā ar melnbaltu dokumentu druku mājas apstākļos vai nelielā birojā.

Pievērsiet uzmanību, vai Jūsu izvēlētais printeris var izmantot īpašo papīru fotogrāfiju drukai. Šādam papīram ir raksturīgs 200-250 g/m3 liels cietums un tas mēdz būt glancēts vai matēts.

Epson printeri

Ja Jūs meklējat universālu ierīci mājai vai birojam, kura kopētu, drukātu un skenētu dokumentus, tad pievērsiet uzmanību daudzfunkciju ierīcēm – iekārtām, kuras iekļauj sevī printeri, skeneri un kopētāju. Tāpat, kā printeri, tie mēdz būt lāzera vai tintes.

Izvēlēties daudzfunkciju tintes vai lāzera ierīci Jūs varat, izejot no tā, kādus dokumentus vai attēlus Jūs drukājat visbiežāk: liela melnbalto dokumentu apjoma drukai labāk izvēlēties universālo lāzerierīci, savukārt krāsainu attēlu vai melnbaltu dokumentu drukai mazā birojā vai mājas apstākļos būs piemērota universālā tintes ierīce. Skeneris šādās ierīcēs ir planšeta tipa, kas nozīmē, ka tas nolasa tekstu un attēlus no horizontālajiem plāksnēm (lappusēm, grāmatām). Turklāt, daudzfunkciju ierīce veic kvalitatīvas melnbaltu un krāsainu dokumentu kopijas ar ātrumu 50-125 lpp./min.

Canon printeri

Ātrums un drukas kvalitāte


Ļoti svarīgi rādītāji, izvēloties daudzfunkciju ierīci vai printeri, ir ātrums un drukas kvalitāte. Par darba kvalitāti atbild drukas izšķirtspēja (skaidrība un detalizācija) un tās formāts. Ņemiet vērā, jo augstāka ir drukas kvalitāte, jo zemāks ir ātrums, tāpēc, izvēloties printeri, izdomājiet, kas Jums ir svarīgāks – kvalitatīvu krāsainu attēlu druka vai liela dokumentu apjoma ātra izdruka.

 • Birojam

  visvairāk ir piemērots lāzerprinteris ar melnbaltu dokumentu drukas ātrumu 40-50 lpp./min, 600х1200 dpi lielu izšķirtspēju, standarta A4 drukas formātu. Starp citu, lielam birojam ļoti noderēs tāda funkcija kā divpusējā dokumentu druka – jo mazāk lapiņu, jo grūtāk tos nozaudēt, turklāt, tas ir ekonomiski. Ja neskaitot tekstus Jūs plānojat drukāt rasējumus, grafiskos attēlus vai fotogrāfijas, tad printerim ir jābūt ar 1200х2400 lielu izšķirtspēju un iespēju drukāt A3 formātā.

 • Mājas tintes vai lāzera printerim

  ir jābūt ar drukas ātrumu līdz 30 lpp./min (melnbaltajiem dokumentiem), 600х1200 dpi lielu izšķirtspēju, standarta A4 drukas formātu.

 • Fotogrāfiju drukai

  augstā kvalitātē pilnībā derēs printeris ar drukas ātrumu 5-10 lpp./min. Pie tam formātam ir jābūt A6, bet printera izšķirtspējai – ne mazākai par 2400х4800. Turklāt, būs noderīgi, ja printeris spēs nodrošināt druku bez apmalēm, kas ļaus izmantot visu lapas laukumu.

Bezvadu pieslēgums un druka no atmiņas kartēm

Printeris ar Wi-Fi un AirPrint atbalstu (Apple ierīcēm) nodrošina iespēju ātri drukāt dokumentus un attēlus no vairākiem printeriem no jebkura biroja nostūra vai mājās, kur ir pieejams Wi-Fi tīkls.

Tajā pašā laikā, visai noderīga var būt iespēja drukāt no atmiņas kartes. Vienkārši ievietojiet karti speciālā printera spraudnī un drukājiet jebkurus failus pa taisno.

Printeris

Papīra un kārtridža resurss

Lāzerprinteris ar toneri vai tintes printeris ar tintes kārtridžu atšķiras pēc kārtridža vai tonera apjoma. No apjoma ir atkarīgs, cik dokumentu spēj izdrukāt printeris, izmantojot vienu kārtridžu vai toneri. Atkarībā no printera piemērojuma, šie parametri var atšķirties, piemēram, vidējais tonera apjoms biroja lāzerprinterim vai universālai lāzerierīcei ir 2000 lpp., savukārt melnā kārtridža resurss tintes printerim ir 1500 lpp., bet daudzfunkciju ierīcei – 1000.

Papīra padeves apjoms ir nemazāk svarīgs parametrs, kurš norāda uz to, cik lapu vienlaicīgi var ielādēt printerī, lai pietiktu veselai dienai vai nedēļai. Piemēram, printeriem vai daudzfunkciju ierīcēm lieliem birojiem apjoms var sastādīt 500 lpp., bet lietošanai mājās – 150 lpp.

Tintes padeves sistēma

Tiem, kam svarīga efektīva augstas kvalitātes dokumentu un fotogrāfiju izdrukas – lieliski noderēs printeri ar nepārtrauktas tintes padeves sistēmu (CISS — Continuous Ink Supply System). Šajā gadījumā uzticamie CISS komponenti nodrošinās ekonomisku, jaudīgu un tinti taupošu drukāšanu - vienkārši pievienojiet no pudelītes tinti printerim tik daudz, cik nepieciešams konkrētās drukas reizei! Šādu printeru izmaksas ir augstākas, taču ietaupījums uz tintes krāsām ļoti iespaidīgs.

Printeris

Kopsavilkums

Izvēloties printeri vai daudzfunkcionālu ierīci, vispirms noskaidrojiet, kādiem mērķiem Jūs to izmantosiet, un no tā būs atkarīgi tā galvenie raksturojumi, piemēram:

 1. Ja Jūs meklējat printeri lietošanai mājās

  lai izdrukātu dokumentus, biļetes un citus melnbaltus vai krāsainus failus vidēji labā kvalitātē, tad izvēlieties tintes printeri ar drukas ātrumu līdz 30 lpp./min, 600х1200 dpi lielu izšķirtspēju, papīra padevi 150 lpp. apmērā un kārtridža resursu līdz 1000 lpp.

 2. Ja Jūs plānojat izmantot printeri kvalitatīvu krāsainu attēlu, afišu vai fotogrāfiju drukai

  pievērsiet uzmanību krāsainam tintes printerim, kuram ir izšķirtspēja no 2400 dpi, A3, A4, A6 formātu atbalsts un liels krāsaino kārtridžu resurss. Turklāt, pārliecinieties, ka ierīce atbalsta druku uz bieza papīra, koriģē krāsas un nodrošina druku bez apmalēm.

 3. Ja Jums ir nepieciešams printeris, skeneris un kopētājs

  tad universālā tintes vai lāzerierīce – tā ir Jūsu izvēle. Tādai daudzfunkciju ierīcei ir jābūt drukas ātrumam līdz 30 lpp./min, 600х1200 dpi lielai izšķirtspējai, 150 lpp. lapu padevei un kārtridža resursam līdz 1000 lpp.

 4. Ja Jūs meklējat daudzfunkcionālu iekārtu lielam birojam

  tad izvēlieties daudzfunkciju lāzerierprinteri ar kopētāja funkciju un skeneri. Tādam printerim-skenerim ir jādrukā ar ātrumu 40-50 lpp./min, jāatšķiras ar lielu tonera un papīra resursu, kā arī jābūt bezvadu pieslēgumam.

 5. Ja Jums birojā ir nepieciešams printeris liela melnbaltu dokumentu apjoma drukai

  tad izvēlieties lāzerprinteri ar A4 drukas formātu un 600х1200 dpi lielu izšķirtspēju, drukas ātrumu 40-50 lpp./min, papīra padevi 500 lpp. apmērā un kārtridža resursu līdz 2000 lpp., kā arī bezvadu pieslēgumu.