Spēļu konsole – tas ir dators spēlēm. Kā izvēlēties spēļu konsoli un kas ir labāks – Xbox vai Playstation? Kāda konsole ir nepieciešama, lai to varētu spēlēt gan pieaugušie, gan bērni? Spēļu konsole un tās galvenie raksturojumi – par to lasiet šajā rakstā.

Stacionārā spēļu konsole: raksturojumi

Stacionārā spēļu konsole sastāv no sistēmas bloka, kurš tiek pieslēgts televizoram, un gamepad spēļu manipulācijām. Mājas spēļu konsole piedāvā lielisku grafikas kvalitāti, ērtību, individuālās un grupas spēles plašā izvēlē, kā arī dažādas izklaides: filmas, pārraides, mūziku – viena spēļu konsole aizvieto veselu multimediju centru.

Spēļu konsole Xbox 360 un Xbox One

Spēļu konsole Xbox 360 – tā ir vairāk nekā vienkārši spēļu konsole, tas ir multimediju izklaides centrs visai ģimenei.

Tāda Xbox spēļu konsole ļauj ne tikai spēlēt spēles, bet arī klausīties mūziku, skatīties filmas un TV pārraides, sazināties pa Skype, nodarboties ar sportu, izmantojot Nike+ Kinect Training u.c. personālo treniņu programmas.

Lielākā daļa Xbox 360 spēļu ir pieejamas Xbox One konsoles lietotājiem. Xbox One šobrīd ir ļoti populāra un tai ir daudz priekšrocību. Piemēram, Jūs varat uzlikt spēli uz pauzes un vēlāk atgriezties pie tās, turpinot spēlēt no planšetes vai klēpjdatora ar Windows 10. To Jūs varat darīt no jebkuras vietas mājās, kur ir pieejams Wi-Fi.

Spēļu konsole Xbox ar bezvadu gamepad Xbox Elite ne tikai palielina manevrējamību, precizitāti un ērtību spēles laikā, bet arī ļauj vadīt konsoli un televizoru ar balss komandu un ķermeņa kustību palīdzību. Xbox One ļauj ātri pārslēgties starp spēlēm, aplikācijām un programmām, kā arī, neatraujoties no spēles vai filmas/pārraides skatīšanās, saņemt uzaicinājumus iestāties komandā, kā arī ziņas un notifikācijas no citiem lietotājiem. Vēl tā ļauj acumirklī dalīties ar Jūsu uzvarām un sasniegumiem Xbox Live un operatīvi saņemt pieeju bieži izmantojamām aplikācijām un spēlēm uz sākuma ekrāna. 

Spēļu konsole Playstation PS4

Playstation 4 atšķiras ar neticami reālistisku grafiku, kuru Jūs varat izbaudīt, spēlējot viens vai komandā. Spēļu konsole Playstation PS4 automātiski atjauno spēles fona režīmā un sniedz iespēju palaist tās ielādes brīdī. Jums nenāksies pārtraukt spēli, ja gribēsies aizskriet uz virtuvi pēc tējas krūzes – turpiniet spēlēt uz Sony planšetes vai viedtālruņa* no virtuves, kamēr taisāt tēju. Spēļu konsole PS4 ļauj spēli jebkurā brīdī uzlikt uz pauzes un pēc kāda laika turpināt spēlēt no šīs vietas. Kamēr Playstation 4 spēļu konsole ir uz pauzes, tā ielādēs visus nepieciešamos atjauninājumus vai jaunas spēles, kā arī uzlādēs gamepad, lai pēc pauzes Jūs uzreiz varētu ķerties klāt spēlei.

Uz PS4 Jūs varat acumirklī pārslēgties starp spēlēm un aplikācijām, vienkārši nospiediet PS taustiņu uz Dualshock 4 un Jūs jau skatāties spēlētāju reitingu vai lasāt ziņu no drauga. Ātri atbildēt uz ziņu Jūs varēsiet, ievadot tekstu ar gamepad palīdzību vai no sava viedtālruņa, ja Jums ir PlayStation App. Starp citu, šī mobilā aplikācija Jums ļaus ne tikai sazināties ar citiem spēlētājiem, bet arī attālināti ielādēt aplikācijas un spēles uz Playstation 4.

Spēļu konsole Playstation PS4 Jūsu priekšā paver komandu spēļu pasauli, Jūs varat atrast ne tikai uzticamus cīņu biedrus, ar kuriem dalīties ar spēlēm, bet arī cienīgus pretiniekus.

Pašiem drosmīgākajiem spēļu konsole Playstation 4 piedāvā iespēju pārraidīt spēles tiešajā ēterā, vai vienkārši publicēt labākos momentus vai apskatus Youtube ar aplikācijas Sharefactory palīdzību.

Vadības veidi un papildu funkcijas

Jebkura spēļu konsole tiek vadīta ar gamepad palīdzību, kurai parasti ir stāvokļa sensori, spraudnis austiņu pieslēgšanai utt.

Šobrīd abas konsoles atbalsta vadību ar kustību palīdzību.

Playstation 4 – izmantojot savu gamepad un speciālo kameru, bet Xbox izmanto dziļuma sensoru (3D sensors) Kinect, kurš ļauj vadīt spēli ar Jūsu ķermeņa palīdzību.

PS4 un Xbox prot atskaņot DVD un Blu-ray diskus, kas tos pārvērš par pilnvērtīgiem multimediju atskaņotājiem, kuri spēj atskaņot audio un video failus. Šobrīd katrai konsolei ir USB spraudnis un pieslēgums internetam. Mūsdienīga spēļu konsole – tas ir izklaides centrs, kurš apvieno sevī spēles, mūziku, kino un saziņu.

Spēļu konsoles dizains lieliski sader ar LED un UHD televizoriem (kuri nodrošina kvalitatīvu 3D atskaņošanu) un citu tehniku, papildinot minimālistiskus vai HiTech interjerus. Īpaši moderni izskatās Xbox 360, pateicoties savām apaļīgajām formām. Nav vērts raizēties par lieku troksni dzīvoklī, uz šodienu jebkura spēļu konsole darbojas praktiski bez trokšņa.

On-line servisi

Spēļu konsole Playstation 4 atvērs Jums durvis uz komandu sacensību pasauli tikai ar citiem Playstation 4 lietotājiem, savukārt Xbox īpašnieki mērosies spēkiem tikai savā starpā.

Katrai spēļu konsolei ir savs interneta serviss, piemēram, Xbox tas ir Xbox Live, bet Sony PlayStation 4 – PlayStation Network. Šie servisi ļaus Jums iegādāties jaunas spēļu, filmu, video u.c. kopijas, bet galvenais – sniegs Jums iespēju spēlēt tīmeklī ar citiem spēlētājiem, apmainīties ar informāciju, sekot līdzi savam reitingam un pretinieku statistikai.

Serviss Xbox Live dod iespēju saviem lietotājiem ātri un viegli lejupielādēt spēles un aplikācijas uz Xbox, kā arī izveidot spēļu komandas vai vienkārši apmainīties ar sasniegumiem un video klipiem.

Sony PlayStation Network piedāvā spēles vienam spēlētājam vai komandai plašā izvēlē, sniedz iespēju iestāties dažādās biedrībās un tur apspriest ziņas, dalīties ar spēlēm vai veikt savu spēļu tiešo pārraidi.

Kopsavilkums

Atbildot uz jautājumiem par to, kā izvēlēties spēļu konsoli un kas ir labāks – Xbox vai Playstation, veiksim galveno parametru kopsavilkumu, kuriem ir vērts pievērst uzmanību.

  1. Ja Jūs meklējat multimediju izklaides centru visai ģimenei, tad pievērsiet uzmanību mājas spēļu konsolei Xbox 360, kuru Jūs varēsiet pieslēgt pie sava televizora un baudīt kvalitatīvas spēles, augstas kvalitātes grafiku un apbrīnojamu skaņu, kā arī ar kuru Jums būs iespēja skatīties filmas un klausīties mūziku.
  2. Ja Jūs plānojat uzstādīt spēļu rekordus, tad Xbox One vai Playstation 4 – tā ir Jūsu izvēle. Kas ir labāks – Xbox One vai Playstation 4 – ir atkarīgs no spēlēm, kuras spēlējat Jūs vai Jūsu draugi. Jebkurā gadījumā, gan viena, gan otra spēļu konsole Jums nodrošinās neaizmirstamu kvalitatīvu spēļu pieredzi (tajā skaitā 3D), iespēju vadīt šīs spēles ne tikai ar gamepad palīdzību, bet arī ar visu ķermeni, kā arī iespēju spēlēt kopā ar draugiem visā pasaulē un dalīties ar savām uzvarām vai jaunumiem online servisos.
  3. On-line servisi tika izveidoti komandas spēļu pielūdzējiem, ļaujot spēlētājiem sazināties spēles laikā vai ārpus tās, sekojot līdzi individuālajam un komandas reitingam. Tāpēc, izvēloties spēļu konsoli, pārliecinieties, ka Jūsu draugiem ir tāda pati, savādāk Jūs nevarēsiet spēlēt kopā.
  4. Baudiet spēles un pārējās iespējas, kuras nodrošina Jūsu spēļu konsole, kura tik eleganti iederēsies Jūsu interjerā, neaizņems daudz vietas un darbosies praktiski bez trokšņa, ļaujot Jums iegremdēties izklaides pasaulē.

*Šie planšetdatoru un telefonu modeļi atbalsta spēles no Playstation 4: Xperia Z2, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z4