Vai tiešām ir nepieciešama fotokamera tik jaudīgu viedtālruņu ērā? Taču katram kabatā ir viedierīce, kas uzņem lieliskus attēlus un video. Bez šaubām atsevišķs fotoaparāts ir uzmanības vērtīgs rīks, proti, mūsdienu fotoaparāti uzņem ļoti augstas kvalitātes bildes un video. Šajā rakstā mēs pastāstīsim kā izvēlēties fotoaparātu savām vajadzībām un nepārmaksāt lieki, ņemot vēra Jūsu gaumi un paradumus.

Digitālie fotoaparāti

Tipiskas digitālās fotokameras nemaksā dārgi, dod iespēju ērti mainīt zoom un vienmēr ir pie rokas, pateicoties savam kompaktam izmēram.

Zināms, ka ar pēdējās paaudzes viedtālruņiem var uzņemt vienlīdz labas kvalitātes attēlus kā ar digitālo fotokameru,  taču lietojot atsevišķu fotokameru, Jums nav jāraizējas par akumulatora uzlādi, to var vienkārši nomainīt un uzņemt skaistu saulrietu!

Digitālo kameru izvēle ir ļoti plaša - no vispieejamākajiem modeļiem ar pamatfunkcijām līdz ļoti progresīvām ierīcēm ar jaudīgu tālummaiņu un attēla stabilizāciju.

Izvēloties nedārgu kameru, pievērsiet uzmanību iebūvētā objektīva kvalitātei un tuvināšanas diapazonam, kuru nodrošina arī kameras ekrāna diagonāle. Ir svarīgi, lai kamerā būtu iebūvēta zibspuldze un attēla stabilizācija – tas palīdzēs Jums uzņemt labus kadrus pat vājā apgaismojumā.

Uzlaboti modeļi visnotaļ aprīkoti ar spēcīgu objektīvu (super zoom), kas tipiski nodrošina labāku attēla kvalitāti un gaismasspēju. Līdz šim tāds labās rokas likums ir bijis, ka objektīvi spēj nodrošināt optiski labu attēla kvalitāti aptuveni 3x zoom robežās. Protams, noskaidrojiet arī vai Jūsu izvelētā fotokamera atbalsta statīva uzstādīšanu un vai kamerai ir rotējošs ekrāns – tas palīdzēs Jums viegli filmēt pat vissarežģītākajos apstākļos.

Pastāv arī digitālās kameras, kas pilnībā aizsargātas no ūdens - ar to Jūs varat uzņemt attēlus ne vien lietū vai sniegā, bet arī zem ūdens!

Iespējams izveidot tiešo savienojumu starp fotoaparātu un ierīci (piem., viedtālruni, datoru vai tv), kas saderīga ar Wi-Fi režīmu, tādejādi kameras fotoattēlus un videoklipu failus iespējams atskaņot televizorā vai datorā. GPS funkcija nodrošina, ka fotogrāfijām tiek pievienota uzņemšanas vietas informācija, tādējādi pēc pāris gadiem atcerēties kur tika uzņemti attēli nesagādās grūtības.

Fotoaparāti

Hibrīda fotoaparāti

Tā saucamie hibrīdmodeļi (mirrorless camera) - kamera kas ir 1/2 spoguļkamera un 1/2 digitālā kompaktkamera. Hibrīda kamera ir salīdzinoši jauns izgudrojums, taču, pateicoties tā izmantošanas vieglumam un kvalitatīvo attēlu uzņemšanai, tā ieņēma milzīgu tirgus daļu. Hibrīda fotokameras būvē kā spoguļkameras, bet objektīvs nav maināms, objektīva fokusa attālums parasti maināms vismaz seškārtīgi, elektroniskais skatumeklētājs rāda to pašu, ko "redz" objektīvs.

Ir ari liels LCD ekrāns un nopietniem fotogrāfiem svarīgākais ir tas, ka šīs kameras lietotājs var izmantot plašas manuālās regulēšanas iespējas, piemēram, var nolasīt diafragmas un slēdža ātruma rādījumus.

Spoguļkameras

Spoguļkameras ir klasika augstas kvalitātes fotogrāfiju uzņemšanā. Iesācējiem var droši ieteikt pamatlīmeņa spoguļkameru, kas arī spēs iepriecināt ar iegūto attēlu kvalitāti. Šajās kamerās izmantotā prizma un kustīgā spoguļa mehānisms ļauj apskatīt uzņemamo objektu tieši caur objektīvu. Vēl katrai digitālajai spoguļkamerai ir ari šķidro kristālu ekrāns (LCD), ko var lietot attēlu kadrēšanai vai jau uzņemtu attēlu apskatei. Runājot par profesionālākām vajadzībām, ir vērts nevis iedziļināties kameras parametros, bet labāk izvērtēt ekosistēmu.

Fotoaparāti
Ekosistēma – pirmkārt, tas ir objektīvu kopums, ko ražotājs piedāvā tirgū tieši konkrētam modelim, kā arī zibspuldzes, filtri, papildu apgaismojums un citas saderīgas ierīces, kas uzlabo attēla uzņemšanas kvalitāti.

 

Pirms iegādāties kameru, ir vērts izpētīt, kādus objektīvus varēsiet izmantot ar šo kameras modeli. Cik tie varētu Jums izmaksāt un vai ir iespējams izmantot Jūsu rīcībā jau esošās papildierīces, lai nepirktu jaunas. Padomājiet par to, kāda veida attēlus jūs vēlaties uzņemt: Jums ir nepieciešams portreta vai makro objektīvs, vai plānojat filmēt sporta aktivitātes? Tādejādi Jūs varēsiet izvērtēt savas vajadzības un izvēlēties nepieciešamo modeli.

Iegādājoties kāda noteikta zīmola kameru, Jūs būsiet atkarīgi no šī zīmola piedāvātajām papildierīcēm (zibspuldzes, objektīvi utt.), samainīt zīmolu, kad jau ir sapirkts ievērojams aksesuāru daudzums nemaz nav tik vienkārši.

Fotoaparāti

Kameras video filmēšanai

Mūsdienās daudzi profesionāļi video filmēšanai apzināti izmanto spoguļkameras, jo tās nodrošina ārkārtīgi augstu kvalitāti un ir iespēja mainīt objektīvus. Modernās kameras izvēle video filmēšanai ir balstīta uz konkrēta modeļa izvēli, kas ļautu uzņemt 4K formāta video un atbalsta nepieciešamo objektīvu kopumu.

Viss jauns ir labi aizmirsts vecais! Mēs palīdzēsim spert pirmos soļus analogās fotogrāfijas virzienā, jo analoga fotogrāfija kopumā ir ļoti tuva fotografēšanai ar vecu filmiņas aparātu. Mūsdienu kameras, uzņem attēlus ar speciālu kārtridžu kurā ir fotopapīrs, kas nodrošina tūlītēju attēlu saņemšanu.

Kas vislabāk ir piemērots tieši Jums?

Ja jūs uzņemat attēlus ne tik bieži un Jūsu mērķis ir “noķert” brīdi – Jums sirdij tuva būs digitālais fotoaparāts. Tā spēs nodrošināt nepieciešamo kvalitāti, ir ērta lietošanā, viegla un nedārga. Pievērsiet uzmanību spēcīgiem objektīviem (super zoom), ja bieži ceļojat un uzņemat tālos objektus. Šī kamera ieekonomēs ne tikai naudas līdzekļus, bet arī laiku, nebūs nepieciešams uzstādīt parametrus, piemeklēt uzņemšanai labāko leņķi. Iesakām izvelēties populāra ražotāja modeļus, un pēc iespējas, ne pašu lētāko – tad gan tas spēs iepriecināt!

Fotoaparāti

Ja Jūs esat kārtīgs digitālās paaudzes jaunietis - iesakām Jums iegādāties spoguļkameru, zīmola izvēle ir Jūsu rīcībā, jo visas šī veida fotokameras uzņem augstas kvalitātes attēlus un ir aprīkotas ar pietiekami plašu manuālas regulēšanas iespējām, lai Jūs spētu apgūt pamatus un ar laiku virzīties pie profesionālākā aprīkojuma.

Ja Jūs esat ceļojumu cienītājs vai vienkārši vēlaties, lai kamera vienmēr ir Jums līdzās, pievērsiet uzmanību hibrīda fotoaparātiem. Ierīce ir viegla, kompakta un nodrošina ļoti kvalitatīvus attēlus, turklāt, ja ir vēlēšanās, ir iespēja papildināt kameru ar objektīvu un iegūt vēl interesantākus kadrus.

Ja prioritāte ir zema cenas, taču nevēlaties sevi ierobežot attēlu uzņemšanā, piedāvājam izvēlēties digitālo super-zoom kameru, tā ir viegli lietojama un universāla. Neviens interesants kadrs netiks palaists, pateicoties super-zoom objektīva spējām!

Ja Jūs vēlaties atrast alternatīvu viedtālruņa kamerai, iesakām izvelēties labi pazīstamu zīmolu kompaktos fotoaparātus – to ērtums lietošanā un transportēšanā Jūs patīkami pārsteigs!

Ja prioritāte ir oriģinalitāte, Jūsu izvēle varētu būt mūsdienīga analoga fotogrāfija. Tā , bez šaubām, pārsteigs ar saviem kadriem jebkuru draugu no kompānijas,  proti, uzņemtos kadrus tūlīt pat var izdalīt saviem draugiem.