Ja Jums mājās ir pieslēgta gāze un Jūs nolēmāt, ka vēlaties atsevišķi uzstādīt iebūvējamo cepeškrāsni un vārāmo virsmu, tad Jums atliek vien izlemt, kādu gāzes plīts virsmu izvēlēties, lai tā atbilstu Jūsu praktiskajām un estētiskajām prasībām. Gāzes plīts virsma ļauj acumirklī sākt gatavot, Jūs ļoti ērti varat regulēt sildīšanas intensitāti, taču pati lielākā priekšrocība ir cena!

Nedaudz sīkāk

Gāzes plīts virsmas mēdz būt diezgan dažādas. Kas tad tur var atšķirties, jautāsies Jūs? Sāksim ar to, ka virsmas materiāls var būt no metāla, nerūsējošā tērauda, rūdītā stikla vai pat stikla keramikas.

Atkarībā no tā, cik liela ir Jūsu ģimene un tā, cik daudz dažādu ēdienu Jūs plānojat gatavot vienlaicīgi, izvēlieties gāzes virsmu ar 1, 2, 4 vai veseliem 5 degļiem.

Ja esat ātro WOK ēdienu cienītājs, tad Jums noteikti patiks virsmas ar degli, kuram ir dubultliesma vai trīskāršā liesmu rinda (WOK)!

Stils un tehnoloģija

Kā jau minējām iepriekš, virsmas materiāls gāzes plīts virsmām mēdz būt dažāds. Visvairāk mēs esam pieraduši redzēt metāla vai nerūsējošā tērauda restes, taču, ja ļoti patīk keramisko virsmu dizains, tad no tā var “aizņemties” virsmu, bet gatavot uz uguns. Tad izskatās tā, it kā uguns būtu uz stikla. Stilīgi, vai ne?

Arī virsmas krāsa var atšķirties. Atkarībā no Jūsu virtuves interjera un vēlmēm, Jūs varat izvēlēties melnu, pelēku, nerūsējošā tērauda, baltu, bēšā vai brūnu gāzes virsmu. Iespēju ir tik tiešām daudz!

Parunāsim nedaudz par niansēm. Izrādās, virsmas vadības panelis var būt novietots priekšā vai labajā pusē. Kā Jums ir ērtāk?

Funkcija “Elektriskā aizdedze” ļaus tikt pie uguns liesmas bez sērkociņu palīdzības. Atliek vien nospiest speciālo pogu vai pagriezt pārslēdzēju (atkarībā no gāzes virsmas modeļa).

Tagad par mīnusiem

  • Lai gan atklāta uguns ir liels pluss, tomēr tas vienlaicīgi var būt arī mīnuss, jo vienmēr pastāv iespēja apdedzināties.
  • Ļoti minimāla, tomēr vienmēr pastāv gāzes noplūdes iespējamība.
  • Gāzes plīts virsmu ir diezgan grūti tīrīt un kopt. Uz restēm paliek netīrumi, turklāt, lai notīrītu pašu virsmu, restes ir nepieciešams noņemt.

Ja esat izlēmuši, ka savā virtuvē vēlaties redzēt tieši gāzes plīts virsmu, tad atliek vien izvēlēties piemērotāko modeli!