Putekļu sūcējs – tas ir vērtīgs palīgs mājas uzkopšanas darbos. Tas rūpējas ne tikai par to, lai māja būtu tīra un sakopta, bet arī par visu mājinieku veselību. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties piemērotāko un labāko putekļu sūcēju tieši Jūsu mājoklim. Šajā rakstā noskaidrosim, kam tad tieši būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties putekļu sūcēju un kādi tie mēdz būt.

Kādi mēdz būt putekļu sūcēji?

Pirmais, par ko gribam runāt, tie ir putekļu sūcēju putekļu tvertņu veidi. Mēdz būt putekļu sūcēji ar maisiņu, konteineru, kā arī ūdens filtru. Apskatīsim katru no tiem.

Ūdens filtrs – tīra gaisa un veselības garantija

Tīrot ar putekļu sūcēju, kuram ir ūdens filtrs, putekļi nokļūst ūdens konteinera iekšienē, kur tie zaudē spēju atkārtoti iekļūt Jūsu viesistabas, guļamistabas vai kādas citas telpas gaisā. Tādā veidā tīrīšanas procesā Jums nenāksies saskarties ar nepatīkamām smakām vai putekļu mākoņiem gaisā, tīrot putekļu tvertni.

Pat pašas mazākās putekļu daļiņas netiks cauri filtram un paliks ūdenī. Pateicoties tam, gaiss, kas iet cauri putekļu sūcējam un kuru mēs pēc tam elpojam, ir ļoti tīrs. Ūdens ir dabisks filtrs un tā arī ir priekšrocība pircējam. Jums nebūs jāpērk maisiņi. Pietiek tikai atvērt ūdens krānu un ieliet nodalījumā vajadzīgo ūdens daudzumu.

Droši vien vienīgais mīnuss šādiem putekļu sūcējiem ir tāds, ka tie parasti ir lielāki pēc izmēriem, ja salīdzina ar konteineru vai maisiņu putekļu sūcējiem. Ja jūs dzīvojat lielā mājā, tad tas var būt ne tik būtiski, taču, ja runa ir par putekļu sūcēja lietošanu mazā dzīvoklī, tad tam ir vērts pievērst uzmanību.

Putekļu sūcēji ar maisiņu – izmet putekļus miskastē

Ļoti populāri ir putekļu sūcēji ar maisiņu. Kamēr Jūs veicat tīrīšanu, putekļi un netīrumi krājas šajā maisiņā, savukārt pēc tīrīšanas maisiņu, pilnu ar netīrumiem un putekļiem, nepieciešams vienkārši izņemt no putekļu sūcēja un izmest ārā.

Jāatzīmē, ka putekļu sūcēji ar maisiņu parasti pēc izmēriem ir visai kompakti. Tas ļauj tos brīvi izmantot pat nelielā dzīvoklī, neuztraucoties par to, kur to varētu uzglabāt un kā pārvietot pa istabu.

Taču jāsaka, ka ne visiem patīk šāda izvēle. Tomēr jāatceras, ka maisiņi ir vienreizējs materiāls, par kuru iegādi nevar aizmirst. Ir savs mīnuss arī auduma filtra tīrīšanā. Labi izkratīt un iztīrīt putekļus no maisiņa, nenosmērējoties, ir samērā grūti. Arī putekļu filtrācija maisiņam nav tik ļoti efektīva, ka, piemēram, pirms tam minētajiem ūdens filtriem.

Putekļu sūcēji ar konteineru – vienkārši un ērti

Var teikt, ka putekļu sūcēji ar konteinera veida tvertni ir paši vienkāršākie un ērtākie. Šāda putekļu sūcēja putekļu tvertne ir konteiners plastmasas trauka izskatā, kas atrodas putekļu sūcēja korpusā. Tīrīšanas procesā putekļi un netīrumi krājas šajā traukā, pēc tīrīšanas to izņem ārā, netīrumus un putekļus izmet, savukārt konteineri nomazgā. Tas atbrīvo Jūs no nepieciešamības pastāvīgi iet uz veikalu un pirkt kārtējos maisiņus putekļu savākšanai. Cita būtiska priekšrocība ir gaisa filtrācija, kas pasargā Jūsu un Jūsu tuvinieku veselību.

Ja runā par trūkumiem, tad jāsaka, ka šāds putekļu sūcēja tips var būt samērā trokšņains, jo tam iekšā veidojas virpuļveida (“ciklona” tipa) gaisa plūsma. Taču, ja Jums tas netraucē, tad droši izvēlieties šo variantu.

Kādi putekļu sūcēji efektīvāk uzsūc putekļus?

Maz kurš zina, kas tieši nosaka to, cik labi un spēcīgi putekļu sūcējs spēs uzsūkt putekļus. Atklāsim, ka par to atbild veseli divi parametri: patērētā jauda un paklāju / cietu virsmu tīrīšanas klase.

Jo zemāka ir putekļu sūcēja jauda, jo mazāk elektroenerģijas tas patērē un mazāk noslogo elektrotīklu.

Tāpēc, ja Jūs vēlaties redzēt jaudīgāku putekļu uzsūkšanu, nāksies tomēr nedaudz piemaksāt par elektroenerģiju.

Otrs parametrs, kas ietekmē putekļu uzsūkšanas spēku, par kuru jau ieminējāmies, ir paklāju / cietu virsmu tīrīšanas klase. Šīs klases tiek atzīmētas ar burtiem – pati labākā klase ir “A”. Princips šeit ir vienkāršs - jo tuvāk alfabēta sākumam, jo labāk.

Dažādi uzgaļi dažādām virsmām

 • Lielākoties komplektā nāk līdzi lielā turbo birste. Ar šo birsti varēs iztīrīt pat pašas problemātiskākās pūkainās virsmas. Īpaši noderīgi tas ir gadījumā, ja Jums ir kāds mājas mīlulis – kaķis vai suns, kuri aiz sevis atstāj spalvas un netīru ķepu pēdas.
 • Uzgalis spraugām palīdzēs tikt tur, kur ar parasto birsti tiks nesanāks – stūros un gar grīdas vai sienas listēm.
 • Mīksto mēbeļu virsmu vai paklāju un aizkaru tīrīšanai izmantojiet īso birsti ar cietiem sariem.

Kam vēl pievērst uzmanību?

 1. Manevrēšanas spējas

  Izvēloties putekļu sūcēju, iesakām pievērst uzmanību putekļu sūcēja manevrēšanas spējām. Ja Jums ir neliels dzīvoklis, piemeklējiet atbilstošu putekļu sūcēju pēc izmēriem, lai nebūtu problēmu ar putekļu sūcēja pārvietošanu, kā arī uzglabāšanu.

 2. Vada garums

  Svarīgs ir arī vada garums. Lielākā dzīvoklī vai mājā īss vads liks Jums visu laiku pārslēgt putekļu sūcēju no vienas rozetes citā, kas tiešām nav ērti. Ja Jums ir neliels dzīvoklis, tad Jums noteikti pietiks arī ar diezgan īsu vadu.

 3. Caurules veids

  Pievērsiet uzmanību arī putekļu sūcēja caurules veidam. Mēs ieteiktu izvēlēties teleskopiskās caurules, jo tās ir īpaši ērtas.

 4. Filtrācija

  Palielināt putekļu filtrācijas efektivitāti palīdzēs kāds no filtriem (EPA, HEPA, Hygiene, Allergy Plus utml.). Filtru nosaukumi dažādiem ražotājiem ir dažādi, taču būtība tiem paliek viena. Šādi filtri garantē tīru uzkopšanu un aizsargā Jūsu veselību, turklāt tas kļūs par perfektu risinājumu, ja Jums mājās ir cilvēki ar jebkāda veida alerģijām vai astmas slimībām.

Protams, ir arī citas lietas, kurām var ir vērts pievērst uzmanību, izvēloties putekļu sūcēju, taču mēs minējām pašas svarīgākās. Ceram, ka tagad Jūs zināt, kādu tieši putekļu sūcēju Jūs gribētu iegādāties! Visus mūsu putekļu sūcējus, kā arī dažādus aksesuārus Jūs varat apskatīt šeit.