Auto videoreģistrators mašīnā mūsdienās ir neaizvietojams aksesuārs. Situācijas uz ceļiem mēdz būt dažādas, jo īpaši Rīgā, Tallinnā vai Viļņā, kur automobilisti ir ļoti aktīvi. Ja jūs nepārkāpjat noteikumus, vadot mašīnu un esat kārtīgs vadītājs, jums noderēs videoreģistrators.

Negaidītu situāciju gadījumā tas nofilmēs notiekošo un situācijas iemesli būs skaidri un gaiši saprotami un pierādāmi. Video reģistratori ir kļuvuši ļoti tehniski attīstīti un tiem ir tik daudz funkciju, ka izvēlēties labu ierīci pēc cenas / kvalitātes kombinācijas, ir kļuvis visai sarežģīti. Šajā nelielajā rakstā mēs centīsimies noteikt 5 pamatraksturojumus, kuriem noteikti jāpievērš uzmanību, iegādājoties videoreģistratoru.

Filmēšanas izšķirtspēja

Ieraksta kvalitāte ir vissvarīgākais aspekts, izvēloties videoreģistratoru. Šobrīd populārākajiem modeļiem ir HD (1280х720) un Full HD (1920×1080) filmēšanas izšķirtspēja.

Var atrast arī VGA formāta modeļus, bet ieraksta kvalitāte šīm ierīcēm būs daudz pieticīgāka.

Daudziem lētajiem videoreģistratoriem esot augsta izšķirtspēja, bet ir ārkārtīgi slikta  0,3 megapikseļu matrica, proti tie vienkārši izstiepj attēlu līdz solītājiem 1920х1080.

Svarīgi ņemt vērā, ka augstai izšķirtspējai nepieciešama arī laba matrica, sākot no 2 megapikseļiem.

Skata leņķis

Optimāls skata leņķis, filmējot ar videoreģistratoru, ir 120 grādi. Šajā gadījumā videoreģistrators nofilmēs ne tikai ceļu un uz tā notiekošo, bet arī ceļmalu. Labs skata leņķis un augsta attēla kvalitāte ļaus izšķirt, kāda ceļazīme bija uz dotā ceļa iecirkņa, kā arī nofilmēt visus ceļa kustības dalībniekus un to numura zīmes.

Izvēloties videoreģistratoru, pārbaudiet, kāds ir maksimālais skata leņķis. Bieži gadās, ka 120-140 grādu maksimums ir pieejams tikai izmantojot zemākās kvalitātes ieraksta režīmu.

Nav vērts arī piešķirt pārlieku lielu uzmanību skatu leņķim, jo pārāk liels leņķis, parasti, nozīmē sliktu attēla kvalitāti malās un tāds video arī nebūs īpaši vērtīgs.

Atmiņas apjoms un ieraksta režīms

Videoreģistratora iebūvētā atmiņa vairumā gadījumu nav nemaz tik liela vai arī tās nav vispār. Tāpēc tiek izmantotas SD/mcroSD/SDHC un citas atmiņas kartes. Auto videoreģistratori parasti atbalsta no 8Gb līdz 32Gb atmiņas kartes, mūsdienīgākos modeļos līdz pat 64 Gb. Protams, jo lielāka atmiņa, jo labāk. Kartes uzpildīšanas ātrumu nosaka video ieraksta kvalitāte, kā arī pats video formāts.

Ir divi video ieraksta pamatformāti: MPEG4 и H.264

H.264 – formāts, kas ļauj paaugstināt video saspiešanas līmeni, saglabājot video attēla un krāsu augsto kvalitāti. H.264 šajā gadījumā ņem virsroku par MPEG4 kvalitātes ziņā, bet MPEG4 videoreģistratori parasti ir lētāki.

Ekrāns

Ekrāns videoreģistratoram ļauj pārskatīt nofilmētus video tieši no ierīces, kas ir ļoti parocīgi, jo nav nepieciešams to pievienot datoram. Ekrānu izmēri atšķiras dažādiem modeļiem, apmēram 1.5 – 3 collas, tie ir ražoti pēc LCD vai TFT tehnoloģijas.

Noteikti jāpievērš uzmanība ekrāna konstrukcijai. Ir ļoti ērti atlokāmie ekrāni, kas ļauj tos lietot bez rakstītāja atvienošanas no stiprinājuma.

Stiprinājums un barošana

Videoreģistratori tiek stiprināti pie automašīnas vējstikla ar “piesūcekņa” palīdzību vai arī ar speciālu līmlenti. Piesūcekņu priekšrocība ir ierīces piestiprināšanas vietas ātrā maiņa. Toties šī stiprinājuma stabilitāte, salīdzinot ar līmlenti, ir krietni mazāka un uz nelīdzena ceļa piesūceknis var arī nenoturēt video rakstītāju. Stiprināšana ar speciālo līmlentes ir drošāka un, kaut arī ierīces pārlikšana būs mazliet sarežģītāka, ņemot vērā ne īpaši perfektus ceļus, tāds stiprinājums būs tieši laikā.

Ierīces uzlādēšana notiek ar vada palīdzību. Dažiem rakstītājiem ir akumulators, gadījumam ja ierīce būs nepieciešama ārpus mašīnas kā pārnēsājamā videokamera. Daži ir aprīkoti ar kustību detektoru, kas strādā, kamēr mašīna atrodas autostāvvietā.

Citas opcijas un funkcijas

G-sensors

Īpaši ir jāpiemin G-sensors. Šis sensors reaģē uz pārslodzēm, tādām kā – pēkšņa bremzēšana, ātruma palielināšana vai pagriešana. Ja kaut viens no šiem kritērijiem tiek izpildīts, rakstītājs izprot situāciju, kā potenciālo avārijas situāciju un atzīmē doto ierakstu kā aizsargāto. Šajā gadījumā ieraksts nevar tikt izdzēsts vai pārrakstīts.

Kustību detektors

Ar šo detektoru tiek aprīkoti daži no auto videoreģistratoru modeļiem un tas mēdz būt ārkārtīgi noderīgs. Tas reaģē uz kustībām ārpus mašīnas un automātiski sāk ierakstīt video.

GPS

Ātruma izsekošanai vai vienkārši maršruta iegaumēšanai izmantojiet ar GPS aprīkotu videoreģistratoru. Pēc ierakstīšanas maršruts var tikt uzlikts uz Google Maps un ar to var dalīties vai arī saglabāt turpmākai izmantošanai.

 Visus auto videoreģistratorus Jūs varat apskatīt šeit.