Izvēlēties automagnetolu automašīnai nav tik vienkārši, kā sākumā varētu likties. Pagāja tie laiki, kad vienīgais piedāvājums tirgū bija kasešu automagnetolas ar minimālo funkcionalitāti. Automagnetolas tiek piedāvātas dažādās cenu kategorijās, no dažādiem ražotājiem un ar dažādām opcijām. Šajā rakstā mēs pastāstīsim par svarīgākajiem to raksturlielumiem, kuriem vēlams pievērst uzmanību.

Sākumā ir vērts izlemt, cik daudz Jūs esat gatavi samaksāt par šādu auto ierīci. Ja esat gatavi atdot nelielu summu un Jums pietiek ar to, ka ierīce būs aprīkota ar nelielu funkciju skaitu, tad Jums derēs kāda no magnetolām, kuru vērtība ir līdz 50 eiro. Šādu (līdz 50 eiro) dažādu zīmolu magnetolu modeļiem īpašu atšķirību nebūs.

Jā Jūs esat kvalitātes cienītājs, tad aicinām Jūs pievērst savu uzmanību tādiem pārbaudītajiem zīmoliem, kā Pioneer, JVC, Philips un Sony.

Ir pieejamas arī dārgākas automagnetolas, to cenas ir atkarīgas no zemāk minētajiem parametriem:

Lineāro izeju skaits

Jūsu automašīnā no šī raksturlieluma būs atkarīga akustika – vai būs iespējams pievienot papildus skaļruņus vai sabvūferus. Iesakām par to padomāt pirms pirkuma veikšanas, un piemaksāt par papildus izeju iepriekš, ja skaņas kvalitāte ir Jūsu prioritāte;

Jauda

Ja vēlaties, lai mūzikas kvalitāte Jūs apmierina bez pastiprinātāja pievienošanas, šīm raksturlielumam ir jābūt diezgan augstam (ne mazākam kā 4 x 50 W);

Ekvalaizera joslu skaits un skaņas uzlabošanas sistēmas

Tas palīdz ļoti precīzi noregulēt skaņu, tieši tā, kā Jūs vēlaties, ņemot vērā automašīnas salona specifiku. Visbiežāk šādu joslu skaits ir no 2 līdz 5, kas ir pietiekami tipiskajam klausītājam. Ekvalaizers, kuram ir vairāk par piecām joslām, ir domāts ļoti precīzai noskaņošanai;

Regulējamā sabvūfera izeja

Tā ir domāta, lai atvieglotu sabvūfera regulēšanu automašīnā;

Failu formāti un USB pieslēgvieta

Izvēlaties jums nepieciešamo failu atskaņošanās iespēju, piemēram, CD-R, CD-RW, MP3, WMA, WAV, USB, SD, SDHC u.c.;

Izlemiet, cik Jūs esat gatavi ieguldīt, salīdziniet dažādus ierīces modeļus un, ja būs tāda iespēja, pirms pirkuma pārbaudiet ierīces darbībā.

Ceram, ka pēc šī raksta izlasīšanas, izvēlēties labu automagnetolu Jums nesagādās nekādas grūtības. Visas auto magnetolas Jūs varat apskatīt šeit.