Daudziem patīk klausīties iecienītus mūzikas ierakstus vai arī skatīties video, taču, ņemot vērā mūsdienu dzīves tempu, laika tam gandrīz neatliek. Tādiem cilvēkiem ir izgudroti risinājumi – dažādi audio un video failu atskaņotāji komplektā ar austiņām – atskaņotāji – kas ir ļoti ērti lietošanā un kompakti pēc izmēra. Bet rodas jautājums – kā tomēr izvēlēties to atskaņotāju, kas ir piemērots tieši jums? Par to arī parunāsim mūsu rakstā un noskaidrosim, kas ir MP3 un MP4 atskaņotāji un kā tos izvēlēties.

Sākumam, tiksim skaidrībā, kas ir MP3 un MP4.

Tātad, mp3 faili satur sevī audio informāciju, bet faili ar paplašinājumu "mp4", satur sevī gan skaņu, gan arī video informāciju.

Tas nozīmē, ka tiem lietotājiem, kas vienkārši vēlas, lai iemīļota mūzika vienmēr būtu “pie rokas”, ideāli iederēsies pats vienkāršākais MP3 atskaņotājs. Tāds atskaņotājs ir ļoti ērts un kompakts, daži modeļi pat ir aprīkoti ar speciālu tapu, lai varētu piestiprināt atskaņotāju pie apģērba. Tāds atskaņotājs diezgan ilgi darbojas bez uzlādēšanas, vai bateriju maiņas, taču arī funkciju tādai ierīcei nav daudz. Tas arī ir galvenais trūkums parastiem MP3 atskaņotajiem.

Bet, gadījumā, ja Jūs vēlaties ne tikai klausīties mūziku, bet arī noskatīties kādus video ierakstus (piem.  mūzikas videoklipus), spēlēt spēles, glabāt un skatīties bildes, Jums būtu jāizvēlas kādu no MP4 atskaņotājiem.

Tagad piedāvājam uzzināt, kā šie atskaņotāji darbojas. Pastāv divi veidi, kā lejupielādēt mūziku atskaņotājā. Jūs varat paveikt to ar personālā datora palīdzību vai arī lejupielādēt mūziku no kādam interneta vietnēm. Lielāka MP3 atskaņotāju daļā tiek iekļauta programmatūra, kura ir nepieciešama mūzikas konvertācijai atskaņotājam saprotamā formātā. Interneta mājaslapas, no kuram var lejupielādēt mūziku, piedāvā iegadāties dziesmas un albumus attiecīgajā formātā. Viss, kas tam ir nepieciešams – pieslēgums internetam un dators ar atbilstošam tehniskajām specifikācijām.

Atskaņotāju atmiņa

Visi modernie atskaņotāju modeļi ir uzbūvēti uz Flash-atmiņas. Tādu atskaņotāju priekšrocības ir neliels izmērs un svars, tie ir ļoti vienkārši lietojami un izturīgi pret kritieniem. Daudzi tādi atskaņotāji ir aprīkoti ar diktofona un FM-radio funkcijām.

Bieži vien, tādas kategorijas MP3 atskaņotāji ir aprīkoti ar nelielu monohromu vai krāsainu ekrānu, taču arī pastāv modeļi bez ekrāna.

Darbojas Flash atskaņotāji vai nu uz baterijām, vai ar akumulatoru. Ja jums ir ieplānots ilgstošs ceļojums, piemēram pārgājiens, tad mūsu padoms ir izvēlēties atskaņotāju ar baterijām.

Ja jūs izvēlāties atskaņotāju ar akumulatoru, tad darbības laiks mūzikas atskaņošanas režīmā var sastādīt 10-30 stundas,  atkarībā no konkrētā modeļa.

Flash atskaņotāju atmiņas apjoms reti ir vairāk par 16 GB. Taču ar to pilnīgi pietiek, ņemot vērā, ka standarta dziesma aizņem atmiņā 3-4 MB.

МР3 atskaņotāji

  1. Piedāvā labu skāņas kvalitāti un, galvenais, tiem raksturīgs mazs, portatīvs izmērs, kas ļauj ielikt MP3 atskaņotāju kabatā vai piestiprināt to pie jostas ar tapas palīdzību.
  2. Spēj glabāt lielu dziesmu apjomu. Pat bāzes modeļi spēj glabāt simtiem kompozīciju. Jo lielāks atmiņas apjoms (tiek mērīts gigabaitos), jo vairāk treku spēj glabāt atskaņotājs.
  3. Dažas sortimenta līnijas piedāvā produktu aksesuārus. Piemēram, aizsargājošus vākus, maināmos paneļus, automobiļu lādētājus un radioraidītājus, lai sniegtu iespēju personificēt Jūsu atskaņotāju.

MP4 atskaņotāji

  1. Ļauj Jums ielādēt un skatīties bildes, videoklipus, pilna garuma filmas un klausīties mūziku.  Dažādi atskaņotāji atbalsta atšķirīgus failu formātus, tāpēc jums jāpārliecinās, ka esat izlasījuši lietošanas pamācību un izpētījuši, kādus failu veidus var atveidot jūsu atskaņotājs.
  2. Tāpēc, par svarīgu faktoru, izvēloties MP4 atskaņotāju kļūst tas, kādus formātus atbalsta ierīce. Pastāv viedoklis, ka jo vairāk formātu atbalsta atskaņotājs, jo labāk un tas šķiet loģiski. Taču jāpievērš uzmanība, vai tiek atbalstīti tie formāti, kurus izmantosiet tieši jūs. Formātu standarta minimums ir aptuveni tāds: МРЗ, OGG, WMA, WAV un AAC
  3. Parasti Mp4 atskaņotāji ir lielāki, nekā MP3 atskaņotāji, jo ir aprīkoti ar ekrānu, kas ir nepieciešams bilžu un videofailu apskatam.
  4. Mp4 atskaņotājus atšķir arī pēc ekrāna izmēriem, rekomendējot izvēlēties modeļus ar ekrāna diagonāli ne mazāku par 2,5 collām, lai skatīšanās ir ērta un bez liekas redzes piepūles. Taču tiek izlaisti arī atskaņotāji ar mazāka izmēra ekrāniem. Tie maksā lētāk, bet lai noskatītos filmu uz tik maza ekrāna, redzi vajadzēs ļoti sasprindzināt.
  5. Parasti šiem atskaņotājiem ir lielāka atmiņa, nekā MP3 atskaņotājiem, kas ļauj glabāt vairāk video, bildes un mūzikas failu, daži modeļi pat ļauj spēlēt spēles.