LED TV televizori no LG vai Samsung Smart TV ar mūsdienīgām un unikālām funkcijām – tā ir vien aisberga virsotne televizora izvēlē. Pasaulē vairāk nekā 120 kompānijas ražo dažādu modeļu televizorus jebkurai gaumei. Iegādāties televizoru un izvēlēties vajadzīgo kļūst arvien grūtāk, jo katrs ražotājs ik gadu cenšas mūs pārsteigt ar jaunām funkcijām un tendencēm. Taču, izvēloties televizoru, vispirms būtu jāatceras par tādiem parametriem kā diagonāle, izšķirtspēja un funkcijas.

Uz doto brīdi vairākumā ir Led TV, tāpēc tālāk runāsim par tiem.

Televizora diagonāle

Televizoru galvenokārt vajadzētu izvēlēties pēc ekrāna diagonāles, kurai ir jāatbilst telpas izmēriem. Jo lielāka ir telpa un lielāks attālums no ekrāna līdz skatītājam (vidēji – 3-4 diagonāles), jo lielākai ir jābūt ekrāna diagonālei, lai televizors rādītu skaidru attēlu no jebkura apskates leņķa.

Piemēram, ja Jūs skatāties televizoru:

 1. VIRTUVĒ

  tad būtu jāizvēlas televizori ar nelielu 17-22 collu diagonāli.

 2. GUĻAMISTABĀ

  tad tur lieliski iederēsiet televizori ar 29-32” diagonāli. Taču atcerieties, ka šajā gadījumā attālums no Jums līdz ekrānam nedrīkst pārsniegt 1,5 m.

 3. VIESISTABĀ

  televizoram ir jābūt lielākam par 32 collām un jānodrošina skaidrs attēls no jebkura apskates leņķa. Ņemiet vērā, ka ar 32-47 collu televizoru attālums no Jums līdz ekrānam nedrīkst pārsniegt 4 metrus, pretējā gadījumā Jums jāiegādājas televizors ar 50 un vairāk collu lielu ekrānu.

Ekrāna izšķirtspēja

Pat liels televizors var rādīt neskaidru un bālu attēlu, tāpēc ļoti svarīgi ir pievērst uzmanību ekrāna izšķirtspējai.

Ekrāna izšķirtspēja – tas ir pikseļu daudzums attēlā pēc horizontāles un vertikāles, kas ietekmē attēla kvalitāti un detalizāciju. Jo augstāka izšķirtspēja, jo detalizētāks un krāsaināks būs attēls.

Uz doto brīdi televizori mēdz būt 3 izšķirtspēju:  

 1. TELEVIZORIEM AR NELIELU DIAGONĀLI (17-22”)

  parasti ir HD 720p izšķirtspēja (1366 x 768) un tie var rādīt kabeļtelevīzijas un digitālās televīzijas kanālus, kā arī filmas DVD formātā. Šāds televizors pilnībā derēs virtuvei vai vasarnīcai;

 2. FULL HD 1080p (1920 x 1080) TELEVIZORI

  nodrošina kvalitatīvu attēlu filmām Blu-Ray formātā, datorspēlēm un televīzijas kanāliem, tāpēc ar šādu izšķirtspēju ir jāizvēlas televizors no 29 collām;

 3. ULTRA HD (3840 x 2160 UN VAIRĀK) TELEVIZORI

  – tie ir īpaši augstas kvalitātes televizori, kuri nodrošina neticami skaidru un detalizētu attēlu ar dziļām, dzīvām krāsām. To sauc arī par 4K formātu, jo rādītāji četras reizes pārsniedz Full HD attēla izšķirtspēju. Uz doto brīdi tirgū Samsung un LG televizoriem ir Ultra HD izšķirtspēja. 

   

Smart TV

Televizors mūsdienās – tas ir mājas multimediju centrs izklaidēm.

Smart TV – tā ir tehnoloģija, kad televizorā ir integrēts internets un dažādi interaktīvie servisi.

Lai varētu pilnībā izbaudīt smart tv, televizoram ir jābūt vismaz ar 29 collu lielu diagonāli.

Samsung Smart TV ir aprīkoti ar iebūvētu Wi-Fi moduli, kurš pieslēdz Jūs internetam un dod iespēju sazināties sociālajos tīklos, iepirkties internetā, sazināties caur Skype un Google Talk, kā arī ļauj viegli un ātri skatīt televizora saturu uz citām ierīcēm (vai otrādi) ar All Share funkcijas palīdzību.

Savukārt LG Smart TV televizori atšķiras ar vienkāršu vadību un ērtu programmu izvietojumu uz ekrāna. Smart Share funkcija ļauj uz TV ekrāna atrādīt video vai foto failus, kuri atrodas uz datora, zibatmiņas, cietā diska vai HDD. LG Smart TV televizori piedāvā maksas un bezmaksas aplikācijas jebkurai gaumei plašā izvēlē LG Apps online veikalā.

Jaunais, modernais un noderīgais

Daži televizori ir tik ļoti gudri, ka pat spēj atpazīt Jūsu seju un acumirklī palaiž Skype, Facebook un citus nepieciešamos servisus, neprasot lietotājvārdu un paroli. Ar televizorā iebūvētās web kameras palīdzību Jums būs ērti sazināties caur Skype, Google Talk un citām programmām.

Dažiem mūsdienu televizoriem Jums nebūs nepieciešama tālvadības pults, kā arī vadi. Televizors pēc Jūsu komandas (balss vai žestiem) pārslēgs kanālus, palielinās skaļumu un atvērs pielikumus. Turklāt, televizors pats, bez jebkādu vadu palīdzības savienosies caur WiDi, Bluetooth vai NFC ar jebkuru smart ierīci, ļaujos pārsūtīt uz tv ekrānu jebkuru attēlu, filmu vai peli un klaviatūru, tādējādi pārvēršot telefonu par pilnvērtīgu datora monitoru.

Tāda tehnoloģija kā Picture-In-Picture uz viena ekrāna vienlaicīgi ļauj skatīties un dzirdēt uzreiz vairākas filmas vai pārraides no dažādiem televīzijas kanāliem, kā arī no dažādām smart ierīcēm (piemēram, Jūs varat vienlaicīgi skatīties pārraidi caur kabeļtelevīziju un palaist uz televizora video no youtube ar viedtālruņa palīdzību). Šī funkcija īpaši noderēs reklāmas laikā, jo Jums nenāksies pārslēgt televizoru un pārbaudīt, vai reklāma ir jau beigusies.

Veicot kopsavilkumu, izvēlieties televizoru:

 1. VIESISTABAI VAI GUĻAMISTABAI

  ar ekrānu no 29-32 collām, ar Full HD vai Ultra HD izšķirtspēju un Smart tv, Picture-In-Picture vai balss un žestu vadību, dažādu smart ierīču bezvadu pieslēgumu;
 2. VIRTUVEI VAI LAUKU MĀJAI

  ar ekrānu no 17-22 collām, ar HD izšķirtspēju;
 3. MĀJAS KINOZĀLEI VAI SPĒLĒM

  ar ekrānu no 32 collām, ar Ultra HD izšķirtspēju, Smart tv, 3D, žestu un balss vadību, iespēju pieslēgt klaviatūru un peli, kā arī dažādu smart ierīču bezvadu pieslēguma iespēju.

Visus LED televizorus Jūs varat apskatīt šeit, Ultra HD TV ir atrodami šeit, savukārt Oled TV ir pieejami šeit.