Droši vien katrs no mums kaut reizi dzīvē sev un apkārtējiem ir uzdevis jautājumus: “Kādu veļas mašīnu izvēlēties?”, “Kura veļas mašīna ir labāka – LG vai, piemēram, Samsung?”. Šis raksts ir par to, kā izvēlēties veļas mašīnu, kura kļūs Jums par uzticamu palīgu mājas darbos.

Izmērs un apjoms

Tātad, atbildot uz jautājumu “kā izvēlēties veļas mašīnu?”, vispirms ir jāpadomā par to, kur Jūs to domājat novietot (vannas istabā, virtuvē, koridorā, veļas mazgātavā) un cik daudz tur ir vietas. Jo tieši no tā ir atkarīgs, vai Jūs izvēlēsieties atsevišķi stāvošu veļas mašīnu, kura vienā mazgāšanas reizē spēj izmazgāt 3 veļas komplektus un arī dvieļus, un kura pēc platuma un dziļuma aizņems vismaz 50-60 cm no vannas istabas vai veļas mazgātuves telpas.

Iespējams arī, ka Jūs dodat priekšroku iebūvējamai veļas mašīnai, kurai ir iespējams atrast vietu gandrīz visur – vannas istabā vai virtuvē, “paslēpjoties” elegantā skapītī zem izlietnes. Jeb varbūt Jums pilnībā pietiks ar augsto un šauro veļas mašīnu ar veļas iekraušanu no augšas, kuru varēs izmantot arī kā plauktu.

Cits jautājums, kuru Jūs varat uzdot sev, izvēloties veļas mašīnu, tas ir, cik daudz veļas Jūs parasti mazgājat, kā arī cik bieži. Protams, ja Jums ir liela ģimene un mazi bērni, mazgāt veļu nākas bieži, turklāt tie ir lieli veļas apjomi, tāpēc Jums vajadzētu izvēlēties veļas mašīnu ar ietilpību no 8 kg. Ja Jūs mazgājat veļu ne biežāk kā reizi nedēļā vai pat divās, turklāt Jūs mājokli dalāt ar ne vairāk kā trīs cilvēkiem, Jums noderētu kompakta veļas mašīna ar veļas iekraušanu līdz 7 kg.

veļas mašīnas

Centrifūga un žāvēšana

Ja Jums nav īpaši daudz vietas veļas žāvēšanai, tad labāk izvēlieties veļas mašīnu ar žāvētāju vai lielu centrifūgas apgriezienu skaitu (vairāk par 1200 apgriezieniem minūtē). Jums nebūs jābaidās, ka pēc šādas žāvēšanas veļa saburzīsies, jo daudzām veļas mašīnām ir arī tādas funkcijas kā “Vieglā gludināšana”* vai “Aizsardzība pret burzīšanos”*. Žāvēšana, lai gan nedaudz palielinās elektrības patēriņu, tomēr ietaupīs vietu Jūsu mājoklī, Jums nebūs vajadzīga atsevišķa iekārta veļas žāvēšanai, turklāt Jūs būtiski ietaupīsiet savu laiku.

Starp citu, liela daļa mūsdienu veļas mašīnu, pat centrifūgas režīmā strādā diezgan klusu, savukārt mašīnas ar tādām sistēmām kā EcoSilence Drive* vai Super Silent System ir vēl klusākas.

Tāpēc tādu veļas mašīnu nav obligāti novietot pēc iespējas tālāk no atpūtas zonas vai bērnu istabas.

Funkcijas un programmas

Šie ir veļas mašīnu izvēles pamatkritēriji, tomēr, ja turpināt atbildēt uz jautājumu “kā izvēlēties veļas mašīnu”, tad Jums būtu jāpadomā par tām funkcijām, kuras Jums varētu būt noderīgas. Piemēram, Hotpoint-Ariston veļas mašīna vai LG veļas mašīna ar “Tvaika apstrādi”* būs noderīga, ja Jums ir mazi bērni, kuru drēbes ir svarīgi dezinficēt.

Ja Jums ir mājdzīvnieki, tad noderīga būs veļas mašīna ar funkciju “Dzīvnieku spalvu likvidēšana”*. Indesit veļas mašīna būs piemērota aizņemtiem cilvēkiem vai vecpuišiem, jo lai palaistu veļas mašīnas darbību, nepieciešams nospiest tikai vienu pogu*. Turklāt dažas veļas mašīnas šobrīd ir tik ļoti gudras, ka pašas spēj dozēt mazgāšanas līdzekļus, nosvērt veļu un piemeklēt vajadzīgās programmas, kā arī iegaumēt Jūsu mīļākos veļas mazgāšanas režīmus.

Drošība un ekonomija

Šobrīd gandrīz visas veļas mašīnas ekonomiski un rūpīgi patērē elektroenerģiju*, ūdeni* un mazgāšanas līdzekļus*, kā arī ir droši pasargātas no ūdens noplūdēm* bojājumu laikā un programmu izmaiņu gadījumā darbības laikā, jo to vadības paneli var nobloķēt*. Turklāt tām visām ir garantija, kura attiecas uz dažādiem bojājumu veidiem, kā arī veļas mašīnas uzstādīšanu un uzturēšanu.

veļas mašīna

Jūsu stils

Vēl, izvēloties veļas mašīnu, ir jāuzticas savām estētiskajām priekšrocībām. Piemēram, veļas mašīnas ar skārienjutīgo vadības paneli un lielu displeju, bet īpaši, mašīnas ar Wi-Fi, lieliski derēs mājokļiem ar mūsdienīgu interjeru. Klasikas cienītājiem piemērotas būs ierastās baltās krāsas mašīnas ar pagriežamajiem pārslēdzējiem vai pogām, un nelieliem ekrāniem.

Secinājums: 4 soļi

Apkopojot visu minēto un atbildot uz jautājumu “kā izvēlēties veļas mašīnu?”, ir vērts padomāt par:

  • Veļas mašīnas apjomu un vietu uzstādīšanai;
  • Centrifūgas ātrumu un žāvēšanas iespēju;
  • Papildu noderīgām funkcijām, izejot no Jūsu prasībām un dzīves situācijas;
  • Veļas mašīnas ārējo izskatu un tās harmonisko uzstādīšanu telpas kopējā interjerā un mājoklī kopumā.

Visas veļas mašīnas Jūs varat apskatīt šeit.