Mūsu speciālisti bieži dzird jautājumu “Kā izvēlēties labu ledusskapi?”. Neskatoties uz internetā pieejamo informācijas daudzumu šajā jautājumā, bieži vien raksti tiek veidoti konkrēta ražotāja virzīšanai tirgū. Mēs vēlamies sniegt vienkāršus padomus, kas palīdzēs piemeklēt tieši Jums atbilstošu ledusskapja modeli.

Izmērs un tips - izvēlamies atbilstoši virtuvei

Ledusskapis acīmredzot ir viens no lielākajiem sadzīves tehnikas pārstāvjiem, tāpēc, izvēloties pirmkārt ir jāpievērš uzmanība tā gabarītiem. Dziļumu ir ērtāk piemeklēt atbilstoši virtuves garnitūrai, lai ledusskapis ir vienā līmenī un nav izvirzīts uz priekšu. Platums lielākoties nosaka ietilpību, jo platāk, jo vairāk produktu saies iekšā. Augstums arī bez šaubām ietekmē lietderīgi ietilpību, bet šeit arī svarīgi paredzēt lietošanas ērtību. Zems ledusskapis liks Jums nepārtraukti liekties, sniedzoties pēc pārtikas, bet pārāk augsta ledusskapja augšējie plaukti var izrādīties nesasniedzamie  jaunākajiem ģimenes locekļiem. Izvēlieties gudri, izvairoties no pārmērībām.

Ka vizuāli noteikt, kur ledusskapis iederēsies vislabāk? Ērtāk ir orientēties pēc tipa. Viendurvju ledusskapis bez saldētavas ir gana labs nelielam produktu krājumam, piemēram ofisā vai vasarnīcā. Ģimenei ar mazu vai vidēju virtuves platību pietiks ar divdurvju ledusskapi ar pamata kameru un saldētavu augšā vai apakšā. Tiem, kas iepērk pārtiku ilgākam laikam, iesakām divdurvju Side by side ar saldētavu un pamatkameru vienā līmenī, bet atcerieties, ka tas ir nedaudz lielāks par saviem standarta ciltsbrāļiem. Ja Jums ir plaša virtuve un liela ģimene, tad visi krājumi atradīs sev vietu trīsdurvju vai pat četrdurvju ledusskapī, kuri eleganti iekļaujas virtuves garnitūrā. Jo vairāk atsevišķu kameru, jo vairāk zonu ar atšķirīgu atvēsināšanas pakāpi, kas piemērotas dažādiem produktiem un ļaus tos glabāt optimālos apstākļos. Individuālam virtuves dizainam ir vērts apsvērt iebūvējamos ledusskapjus, kas ērti tiek noslēpti virtuves mēbelēs.

Ledusskapis

Sasaldēšana un atkausēšana - tas ir pats galvenais

Svarīgākā ledusskapja funkcija, protams, ir sasaldēšana. Ilgākai produktu uzglabāšanai labāk izmantot saldētavu. Lai izšķirtos, vai tur saies tikai viena sasaldēta vistiņa vai kas vairāk, ņemiet vērā saldētavas apjomu. Izvietojums mēdz būt dažāds, gan augšpusē, gan apakšā un pārsvarā tas ieraduma jautājums, proti, kā jums ir ērtāk glabāt produktus. Tomēr jāatzīst, ka ir nianse, ja saldētava atrodas apakšā, tad visdrīzāk tai ir lielāks apjoms un izbīdāmās atvilktnes. Augšā izvietotām saldētavām vairāk izplatīts ir variants ar plauktiem un attiecīgi mazāku kopējo apjomu.

Ērti ir glabāt produktus ilgi un neuztraukties par ledus kārtu uz kameras sieniņām, No Frost sistēma par to parūpēsies un ļaus Jums aizmirst par manuālo atkausēšanu, tas vienkārši nebūs nepieciešams. No Frost var būt visam ledusskapim, bet var būt arī tikai atsevišķi saldētavai. Modeļi ar šo funkciju parasti ir aprīkoti ar automātiskas atkausēšanas funkciju, bet, ja tādas nav, tad nāksies iekārtai atslēgt elektrības padevi un nodrošināt atkausēšanu istabas temperatūrā. Vēl viena sasaldēšanai radniecīga funkcija - Ātrā atdzesēšana rūpējas par tiešām ātru temperatūras izlīdzināšanu, kad jauni produkti tiek salikti kamerā.

Ledusskapis

Noderīgas funkcijas

Mūsdienu ledusskapjiem ir milzum daudz visādu funkciju un zonu. Piemēram, Svaiguma zona ar apmēram 3°С ir vienkārši ideāla sieru, zaļumu un augļu uzglabāšanai. Nulles zonā tiek uzturēti 0°С un šādi apstākļi būs piemēroti, lai saglabātu gaļu svaigu, kad nevēlāties to sasaldēt, bet arī uzreiz pagatavot nav laika. Ieliet sev atvēsinošu ūdens glāzi, neatverot ledusskapja durtiņas palīdzēs dispansers, bet nebeidzamu ledus kubiņu krājumu nodrošinās ledus ģenerators. Kārtīgi izpētiet preces aprakstu vai konsultējieties pie pārdevēja, lai uzzināt par visām noskatītā modeļa ekstrām.

Enerģijas patēriņa klase

Ledusskapis ir ieslēgts katru dienu 24/7 un pat neliela starpība elektrības patēriņā var ievērojami ietekmēt ģimenes budžetu. Vismazākais enerģijas patēriņš ir A klasei, bet A+ ir vēl ekonomiskāka klase, proti patērē vēl mazāk elektrības. Piemēram A++ klases ledusskapis patērē apmēram par 30% mazāk elektroenerģijas nekā A klases modelis. Grūti nepiekrist, ka tā ir tiešām ievērojama ekonomija.

Dizains - izskatam ir nozīme

Ja daudzfunkcionāls ledusskapis vēl arī labi iederēsies dizainā, tad Jūsu virtuvei būs dubults ieguvums. Lielākoties ledusskapja ārējo izskatu nosaka tā tips, bet ne tikai, arī krāsai ir liela nozīme. Ja vēlaties piešķirt tehnisku akcentu, izvēlieties modeli ar displeju. Krāsu, konstrukciju un tehnisko risinājumu izvēle mūsdienās ir ļoti liela.

Ledusskapis

Izvēloties ledusskapi, pirmkārt padomājiet par izmēru. Izvērtējiet ne tikai no gabarītu un izvietošanas virtuvē skatu punkta, bet arī no ietilpības viedokļa. Mēs iesakām pieturēties pie daudzu iecienītā funkciju saraksta: No Frost - aizsardzībai pret apledojumu, automātiskā atkausēšana - vieglai atkausēšanai bez papilddarbībām, Svaiguma zona - sieru un augļu uzglabāšanai.

Lai mūsu mājas lapā ātrāk atrastu tieši Jums piemērotu ledusskapi, iesakām izmantot ērtu filtru sistēmu, kas atlasīs modeļus ar izvēlētajām funkcijām.