Ja Jums mājās ir pieslēgta gāze un Jūs nolēmāt, ka nevēlaties atsevišķi uzstādīt iebūvējamo cepeškrāsni un vārāmo virsmu, tad Jums atliek vien izdomāt, kādu gāzes plīti izvēlēties, lai tā atbilstu Jūsu praktiskajām un estētiskajām prasībām.  Par to, kā izvēlēties gāzes virsmu un cepeškrāsni, arī būs šis raksts.

Gāzes vai elektriskā cepeškrāsns?

Tiekot skaidrībā ar Jums piemērotāko gāzes plīts izmēru, piemēram, izvēloties gāzes virsmu un cepeškrāsni ar standarta gabarītiem – 85 x 50 x 60 cm, būtu jāizlemj, kāda plīts ir labāka – ar gāzes cepeškrāsni* vai elektrisko cepeškrāsni* (sīkāk skat. “Kā izvēlēties cepeškrāsni”). Katram cepeškrāsns tipam ir savas priekšrocības un trūkumi: gāzes cepeškrāsns ir ekonomiska un ātri uzkarst, tajā ir ērti cept pīrāgus un gaļu uz iesma*.

Savukārt elektriskā cepeškrāsns ar konvekcijugrilu, iesmu un ēdiena pagatavošanas režīmu “uz tvaika”, spēj īstenot pat pašas drosmīgākās receptes. Taču ar šādu elektrisko cepeškrāsni, pat neskatoties uz atbilstību ES ekodizaina koncepcijai (A, A+ utt.)*, pieaugs Jūsu elektroenerģijas tēriņi.

Drošība un komforts

Gan pirmajā, gan arī otrajā gadījumā, pievērsiet uzmanību tam, lai cepeškrāsnij būtu: termozonde* ēdiena iekšējās un ārējās temperatūras noteikšanai, teleskopiskās vadotnes*, viena vai divu līmeņu turētāji un cepeškrāsns durtiņas bloķēšanas iespēja*, kas padara ēdiena pagatavošanu cepeškrāsnī par pilnībā drošu gan Jums, gan arī Jūsu bērniem.

Noderēs arī taimeris*, kurš laikā paziņos Jums par to, ka pīrāgs ir gatavs un Jūs varat izslēgt cepeškrāsni, savukārt dažās cepeškrāsnīs taimeris atslēgs to automātiski.

Viegli tīrīt un kopt

Gan gāzes, gan arī elektriskās cepeškrāsns iekšējais pārklājums, kā arī gāzes virsmas pārklājums – tas ir vēl viens būtisks moments plīts izvēlē, jo tieši no tā ir atkarīgs, cik daudz laika Jums nāksies tērēt plīts tīrīšanai un cik bieži tas būs jādara.

Ātri un ērti gatavot

Gāzes virsma ir labākā savā ziņā pēc ekonomiskuma un ēdiena pagatavošanas ātruma, sevišķi, ja tās gāzes degļiem ir divi vai trīs liesmu līmeņi. Tieši gāzes virsma ar pastiprināto trīs līmeņu degli ideāli derēs WOK recepšu cienītājiem.

Jums nav jāraizējas par to, ka ēdiens varētu piedegt vai iztvaikot, vai ka varētu sākties ugunsgrēks, jo, pirmkārt, gan gāzes cepeškrāsnij, gan arī virsmai, ir taimeris*, un Jūs varēsiet pārtraukt ēdiena pagatavošanu, varat arī uzstādīt taimeri, otrkārt, gāzes kontrole* pārtrauks gāzes padevi, ja caurvējš vai šķidrums no katla nodzēsīs gāzes degļa liesmu.

Starp citu, no jauna iededzināt gāzes virsmas degļus būs viegli un droši, jo lielākajai daļai plīšu ir elektriskās aizdedzes funkcija.

Neskaitot plīts dizainu un krāsu, pievērsiet uzmanību tam, lai plīts būtu ar papildu sekciju traukiem, kas ir svarīgi virtuves rūpīga izskata saglabāšanai un vietas ekonomijai.

6 soļi gāzes plīts izvēlē

  1. Noskaidrojiet plīts izmēru;
  2. Izvēlieties cepeškrāsns tipu;
  3. Izvēlieties Jums nepieciešamās plīts un cepeškrāsns funkcijas;
  4. Ir jābūt viegli tīrāmai plīts un cepeškrāsns virsmai;
  5. Ņemiet vērā Jūsu virtuves stilu un interjeru!

Visas gāzes plītis Jūs varat apskatīt šeit.