Skeneris palīdzēs pārveidot Jūsu papīrus elektroniskajā formātā. Taču kā lai izvēlas iekārtu, kura vislabāk kalpos tieši Jūsu vajadzībām? Pastāv vesela virkne pamatparametru, kuriem noteikti jāpievērš uzmanība, noformējot pirkumu. Tomēr, vēl pirms tam ir jāizlemj, kādi tieši uzdevumi būs jāveic Jūsu nākotnes iekārtai.

Skenera pielietošana - dokumentiem, fotogrāfijām vai fotofilmiņām, vai varbūt visam uzreiz?

Atkarībā no pildāmā uzdevuma, skenerus var iedalīt trīs grupās:

  1. dokumentiem

  2. dokumentiem un fotogrāfijām

  3. dokumentiem, fotogrāfijām un fotofilmiņām

Skeneris

Nosaukumi runā paši par sevi. Skeneris, kas domāts darbam ar dokumentiem, lieliski tiks galā ar veidlapām, grāmatām un citiem papīriem, bet tas nebūs pietiekami labs fotogrāfiju digitalizācijai. Iekārta dokumentiem un fotogrāfijām spēs kvalitatīvi apstrādāt abus minētos attēlu formātus. Savukārt trešā kategorija ir papildināta ar augstas precizitātes fotofilmiņu skenēšanu.

Skenera izšķirtspēja jeb cik svarīgs Jums ir katrs pikselis

Ja Jūs jau atbildējāt sev uz jautājumu par to, ko Jūs plānojat skenēt, tad iekārtas izšķirtspēja ir tikai Jūsu izvēlei atbilstoša skaitliska nozīme. Tieši no izšķirtspējas ir atkarīgs, ko tas spēj kvalitatīvi skenēt. Darbā ar dokumentiem pilnībā pietiks, ja šis parametrs būs līdz 1000 dpi, jo melnbalts teksts prasa tikai minimālu precizitāti. Kvalitatīvai fotogrāfiju skenēšanai izšķirtspējai ir jābūt no 1000 dpi līdz 4800 dpi. Tas ļaus noteikt un failā saglabāt krāsu sīkākās pārejas un citas nianses. Izšķirtspēja 4800-9600 dpi ļauj nolasīt attēla pat sīkākās nianses. Visbiežāk šī grupa spēj skenēt arī fotofilmiņas. Katram modelim pastāv iespēja iestatīt zemāku izšķirtspēju, piemēram, ja šobrīd ir nepieciešams ieskanēt parastu melnbaltu veidlapu.

Skeneris

Skenera ātrums un kā paātrināt skenēšanu, nemazinot kvalitāti

Ražotājs norāda, cik sekundes skenējas viena lappuse vai arī cik lappuses skeneris nolasa vienā minūtē. Iekārta, kas nolasa vienu lappusi 8-47 sekundēs, derēs, ja Jūs nekur nesteidzaties.

14-20 lpp./min būs pieprasīts ātrums vidēja izmēra ofisā, 20-40 lpp./min - lielas noslogotības apstākļos.

Ātrumu var mainīt, mainot izšķirtspēju. Atcerieties, jo augstāka iestatīta izšķirtspēja, jo vairāk laika aizņems skenēšana un jo lielāks būs saglabājamā faila izmērs.

Papīra iekraušanas tips jeb ieraduma jautājums

Šis parametrs neietekmē iekārtas darba kvalitāti, bet gan vairāk lietotāja darba ērtību. Klasiskais horizontālais variants nozīmē, ka papīrs tiek novietots uz horizontālas virsmas un nofiksēts ar vāku. Vertikālais variants prasīs attiecīgu lappušu ievietošanu, kas nedaudz līdzinās pastkastei. Šāda tipa skeneris aizņems mazāk vietas uz Jūsu darba galda, jo tas stāv uz savas šaurākās puses. Caurlaižams tips izlaiž lapu caur sevi un, tāpēc Jums nevajadzēs to fiksēt ar vāku.

Skeneris

Kā pievienot skeneri datoram

Vairumam modeļu komplektā nāk USB vads savienošanai ar datoru. Nepieciešams tikai to pieslēgt un instalēt programmatūru automātiskajā režīmā vai arī no pievienotā diska. Dažiem skeneriem ir papildus bezvadu pieslēguma opcija, kas ļaus skenēto failu nosūtīt citai ierīcei Wi-Fi zonas robežās.

Skenēšanas automatizācija maksimālai ērtībai

Skeneris var būt aprīkots arī ar automātisku papīra padevi. Tas nozīmē, ka Jūs ievietojat papīru komplektu speciālajā turētājā un iniciējat skenēšanu. Skeneris pats, lapu aiz lapas, paņems visus dokumentus, noskenēs tos un uzmanīgi saliks tam paredzētā vietā. Tas izblīvēs Jums daudz laika, ikdienā strādājot ar lieliem dokumentu apjomiem. Šī opcija parasti ir caurlaižama tipa modeļiem.

Pievērsiet uzmanību, vai iekārtai ir Duplex funkcija, kas ļauj vienlaicīgi skenēt dokumentu no abām pusēm. Bez šīs funkcijas Jums nāktos ievietot katru lapu atkārtoti skenēšanai no otras puses, taču Duplex skeneris tiks galā divreiz ātrāk bez liekām pūlēm no Jūsu puses.

Ja preces aprakstā Jūs redzējāt Photo Fix vai Digital Ice funkciju, tad šī iekārta automātiski izlabos sīkas nepilnības, kā, piemēram, putekļi vai skrambas, kā arī koriģēs ekspozīciju un paspilgtinās izbalējušas krāsas. Tiem, kas strādā ar fotofilmiņam, jāpievērš uzmanība FARE funkcijai, kas koriģē fotofilmiņas defektus, tādus kā skrambiņas vai putekļi.

Skeneris

Kopsavilkums: kā izvēlēties skeneri

  1. Padomājiet, ko Jūs plānojat skenēt:

    tikai dokumentus, dokumentus un fotogrāfijas, dokumentus, augstas kvalitātes fotogrāfijas un fotofilmiņas.

  2. Izvēlēties Jūsu uzdevumiem piemērotu izšķirtspēju

    Dokumentiem pietiks ar izšķirtspēju līdz 1000 dpi. Fotogrāfijām iesaka izmantot no 1000 dpi līdz 4800 dpi. Augstas kvalitātes attēliem un fotofilmiņām vispiemērotākā būs maksimālā izšķirtspēja - 4800 - 9600 dpi.

  3. Pārliecinieties, ka Jūs apmierina izvēlētā modeļa darba izpildes ātrums pie izvēlētās izšķirtspējas.

  4. Izvērtējiet, kāds papīra iekraušanas vieds Jums šķiet visērtākais:

    ierastais horizontālais, kompaktais vertikālais vai vairāk automatizētais caurlaižamais.

  5. Padomājiet, vai Jums pietiks ar USB pieslēgumu

    vai ir nepieciešama arī bezvadu pieslēgums. Ja izvēlējāties otru variantu, tad meklējiet Wi-Fi atzīmi preču aprakstā.

  6. Pievērsiet uzmanību papildfunkcijām

    piemēram, automātiskai papīra padevei vai Duplex divpusējai skenēšanai. Šīs iespējas Jums ietaupīs daudz laika nākotnē.

Apskatīt RD Electronics skeneru piedāvājumu Jūs varat šeit.