Kā izvēlēties sporta kameru, kas tā tāda ir un kādi galvenie raksturojumi tai piemīt, sīkāk pastāstīsim mūsu rakstā.

Sporta kamera – tā ir kamera, kura filmē sarežģītos apstākļos, kad filmēšana ar parasto kameru nav iespējama. Piemēram, daži ekstrēmo lietu cienītāji filmē savus sasniegumus ar kameru no GoPro. Ņemot vērā filmēšanas nosacījumu specifiku, sporta kamerai ir jābūt: vieglai, kompaktai, ūdensdrošai, ar lielu atmiņu un ilgu akumulatora uzlādi, kā arī ar ērtu stiprinājumu.

Video filmēšanas kvalitāte

Mūsdienās action kamera spēj filmēt video augstā kvalitātē: HD 1280x720 p, Full HD 1920x1080p, Ultra HD 3840x2160p vai Ultra HD 4K 4096х2160р. Jo lielāka ir izšķirtspēja, jo kvalitatīvāku attēlu varēs nofilmēt sporta kamera.

Attēla kvalitāte un plūdenums ir atkarīgs no kadru frekvences, ar kuru action kamera spēj filmēt. Jo augstāks būs šis rādītājs (fps), jo plūdenāks būs attēls. Vidējā sporta kamera filmē 60 kadrus sekundē, kamēr maksimālais fsp rādītājs sastāda 120 kadr./sekundē.

Cits svarīgs rādītājs, no kura ir atkarīga video kvalitāte ir apskates leņķis. Jo lielāks ir šis rādītājs (leņķis), jo lielāku attēlu ar savu objektīvu varēs aptvert sporta kamera. Kvalitatīvi nofilmēt cilvēkus, parādību vai kopējo fonu varēs sporta kamera ar apskates leņķi no 90°līdz 170°.

Skaņa, kuru ierakstīs kamera, ir atkarīga no mikrofona kvalitātes. Parasti videokamerai ir mikrofons, kurš ieraksta ne tikai Jūsu balsi, bet arī apkārtējo troksni (vēju, mašīnu skaņas utt.), tāpēc ja filmēšanas laikā skaņa ir īpaši svarīga, pievērsiet uzmanību mikrofona parametriem vai arī iegādājieties atsevišķu mikrofonu vai diktofonu.

Action kamerai ir jāfilmē grūtos apstākļos, tāpēc svarīgi, lai tā varētu filmēt gan dienas laikā, gan arī naktī, varētu nostabilizēt attēlu, kā arī pietuvināt un attālināt to.

Izvēloties sporta kameru, obligāti pievērsiet uzmanību filmēšanas un attēla parametriem, kuri ir nepieciešami tieši Jums, izejot no apstākļiem, kuros Jūs plānojat veikt filmēšanu.

Konstrukcijas stiprums un stiprinājuma veidi

Bez šaubām, sporta kamerai ir jābūt vieglai, izturīgai un noturīgai pret dažādām ārējās vides iedarbībām. Action kamera ar korpusu no alumīnija vai triecienizturīgas plastmasas nodrošinās izturību pret sitieniem (sporta kamera paliks neskarta pat pēc kritiena no neliela augstuma). Turklāt, tāi ir jābūt pasargātai no putekļiem un mitruma, lai sīkas putekļa daļiņas vai lietus lāses nevarētu to sabojāt.

Zemūdens filmēšanas cienītājiem ir vērts pievērst uzmanību iegremdēšanas dziļumam, kuru spēj izturēt kamera, piemēram, GoPro gadījumā tie ir 60 m.

Stiprinājums sporta kamerai parasti nāk līdzi komplektā. Tas var būt gan stiprinājums pie ķiveres vai velosipēda stūres, gan arī piesūcekņi gludai vai sfēriskai virsmai. Izvēloties sporta kameru, aizdomājieties, kādos apstākļos Jūs uzņemsiet video un izejot to tā, izvēlieties stiprinājuma veidu. Optimāls risinājums var būt ierīce ar universālu stiprinājuma veidu.

Uzlāde un atmiņa

Kamera ieraksta video un saglabā to uz atmiņas kartes, tāpēc jo lielāks būs kartes apjoms, jo vairāk video materiālu Jūs varēsiet ierakstīt. Vidēji garam ierakstam (200 min) labā kvalitātē (Full HD 1080p) vai 34 tūkstošiem fotogrāfiju nepieciešams, lai komplektā būtu SD vai MicroSD atmiņas karte 32 GB apmērā.

Lai action kamera tiktu galā ar šādu ilgstošu filmēšanu, ir nepieciešams akumulators, kurš spēj nodrošināt nepārtrauktu 2-5 stundu filmēšanu, kā arī ātrās uzlādes iespēja, piemēram, no klēpjdatora caur USB.

Pieslēgums ārējām ierīcēm un vadība

Parasti action kamera ir aprīkota ar sensoru, pateicoties kuram automātiski ieslēdzas ieraksts pat minimālas kustības vai pašas kameras gadījumā. Turklāt, kamera ar GPS saglabās informāciju par video uzņemšanas vietu.

Sporta kamera ir radīta tāpēc, lai varētu filmēt ekstrēmos apstākļos, kuros Jums diez vai būs laiks, lai noņemtu kameru un mainītu iestatījumus, tāpēc būtu ļoti labi, kad kamera ir aprīkota ar vairākām automatizācijas opcijām.

Neskaitot parasto USB spraudni, var noderēt HDMI spraudnis, kurš ļauj pa taisno pieslēgt televizoru un skatīties to, ko ir nofilmējusi action kamera.

Sporta kamera ar Wi-Fi ļaus ātri publicēt video rullīšus ar Jūsu panākumiem Youtube vai sociālajos tīklos, kā arī ātri pārsūtīt tos Jūsu draugiem vai pārnest uz citām ierīcēm, piemēram, klēpjdatoru.

Savukārt ātri pieslēgties viedtālrunim palīdzēs NFC. Starp citu, daži action kameru ražotāji, piemēram, GoPro, ir izveidojuši savu aplikāciju (mobilajām ierīcēm) ar nosaukumu GoPro App, kura ļauj lietotājiem skatīt un apmainīties ar fotogrāfijām, video un citu saturu, kas ļauj vēl ātrāk un kvalitatīvāk izplatīt informāciju par savām uzvarām un panākumiem.

Kopsavilkums: kā izvēlēties sporta kameru?

  1. Izvēloties action kameru, vispirms izdomājiet, kādos apstākļos Jūs filmēsiet video un kur Jūs stiprināsiet kameru, no tā būs atkarīgi tādi kameras parametri kā svars, izturība, izturība pret kritieniem, putekļiem un mitrumu, kā arī stiprinājuma veids.
  2. Galvenais sporta kameras piemērojums – tā ir filmēšana, tāpēc atsevišķu uzmanību veltiet filmēšanas parametriem, kā izšķirtspēja, plūdenums, kadru frekvence un apskates leņķis. Kā arī aizdomājieties par to, vai Jums ir svarīgi, lai kamerai būtu attēla stabilizators, iespēja attālināt un pietuvināt attēlu un ekspozīcija.
  3. Tālāk pievērsiet uzmanību vadības veidam un pieslēguma iespējām. Iespējams, ka Jums ir svarīgi operatīvi nodot video caur Wi-Fi vai skatīt saturu no kameras uz Jūsu viedtālruņa.

Jebkurā gadījumā, kamera sportam – tas ir filmēšanas līdzeklis, kurš palīdz mums realizēt nebeidzamas iespējas, atrodoties kustībā.